Š.g. 30.jūnijā stājas spēkā izmaiņas kārtībā, kādā bērni šķērso Latvijas valsts robežu

29.06.2017. 18:22
  • Ceļojumu brīdinājums

2017.gada 30.jūnijā stājas spēkā Ministru kabineta 2017.gada 27.jūnija noteikumi Nr. 359 “Grozījums Ministru kabineta 2010.gada 3.augusta noteikumos Nr. 721 “Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu””, kas paredz, ka bērns, kurš ir Latvijas valstspiederīgais, var izceļot no Latvijas Republikas uz Eiropas Savienības vai Šengenas līguma dalībvalsti bez vecāka vai aizbildņa notariāli apliecinātas piekrišanas bērna izceļošanai no valsts.

Papildus vēršam uzmanību, ka šie grozījumi attiecas arī uz Īrijā dzīvojošajiem nepilngadīgajiem Latvijas valstspiederīgajiem, kas ieceļos Latvijas Republikā no Īrijas.

Īrijā dzīvojošajiem tautiešiem, plānojot savas un bērnu brīvdienas, lūdzam savlaicīgi sagatavoties ceļojumam:

  • pārbaudīt personu apliecinošu dokumentu derīguma termiņu;

  • noformēt ceļojuma apdrošināšanu;

  • tās valsts, uz kuru plānots ceļojums, vēstniecībā noskaidrot ieceļošanas nosacījumus, tai skaitā vai ir nepieciešama vīza, vai bērnam, kurš ceļo bez vecākiem vai trešo personu pavadībā, uz robežas ir jāuzrāda vecāku izsniegta atļauja.

Gadījumā, ja bērns ceļo bez vecākiem, lūdzam vērsties aviokompānijā, lai uzzinātu tās noteikumus par bērnu ceļošanu. Katrai aviokompānijai noteikumi var būt atšķirīgi.

Ja ceļojuma galamērķa valsts vai aviokompānijas paredz vecāku atļauju bērnam ceļot, vecākiem ir jāvēršas pie zvērināta notāra Īrijā (Notary Public) un jānoformē attiecīga atļauja, ja vien šīs prasības neparedz citādu kārtību. Notāru saraksts pieejams šeit: www.notarypublic.ie

Neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar Latvijas vēstniecības Īrijā Konsulāro nodaļu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā