Dublinā sekmīgi noslēdzies Latvijas neatkarības simtgades ieskaņas pasākums - Baltijas diena

29.05.2017. 19:25
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

28. maijā Dublinā Meriona parkā (Merrion Square), Dublinā sekmīgi norisinājās Baltijas diena, kurā Īrijas sabiedrība tika iepazīstināta ar Baltijas valstu vēsturi, kultūras mantojumu un tradīcijām. Dublinas centrā bija iespēja vienkopus redzēt visu trīs Baltijas valstu tradicionālos muzikālos priekšnesumus un deju soļus, baudīt nacionālās virtuves un skatīt daiļamatnieku izstrādājumus.

Vienas dienas festivālā piedalījās latviešu, igauņu un lietuviešu dziedātāji un dejotāji, kā arī notika tirdziņš. Latviju pārstāvēja Īrijā dibinātā latviešu ģimenes mūziķu grupa “Kreicbergi (Savējie)” un Limerikas latviešu tautas deju kopas “Taurenītis” un “Nemiers”, kā arī vietējie tautas daiļrades meistari. 

Baltijas dienas ietvaros Latvijas vēstniecība eksponēja Latvijas Nacionālā Arhīva sagatavoto izstādi " Mēs Latvijai!" par 1990.g. 4.maija deklarācijas pieņemšanu un vēsturisko nozīmi, tādējādi uzsverot Latvijas valsts tiesiskās nepārtrauktības principu.

Baltijas dienas festivālu iniciēja un organizēja Latvijas, Igaunijas un Lietuvas vēstniecības sadarbībā ar Dublinas pilsētas domi. Baltijas dienas festivāls ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.  

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā