Ar svinīgu koncertu un piemiņas brīdi Klērmorisā izskan Latgales dienas Īrijā

12.09.2016. 17:06

No 8.-12.septembrim Dublinā, Klērmorisā un Ballā ar plašu programmu norisinājās Latgales dienas Īrijā, kas ir jau otrais pasākums no četriem ciklā Reģionu dienas Īrijā 2015.-2018.

Uz Latgales dienām bija ieradusies plaša delegācija no Latvijas, kuras sastāvā bija Latvijas institūta vadītāja Aiva Rozenberga, Kārsavas, Dagdas, Preiļu, Līvānu un Riebiņu novada domes, Daugavpils Universitātes, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, kā arī uzņēmēju pārstāvji, lai veicinātu sadarbību ar Īrijas kolēģiem un tiktos ar latviešu diasporu.

Latgales dienu programmā bija tikšanās ar Īrijas arodbiedrību, izglītības un biznesa jomas ekspertiem, apaļā galda diskusijas, kā arī individuālās tikšanās. Atzīmējot latviešu kopienas klātbūtni Klērmorisā, Latgales dienu dalībniekus un viesus uzrunāja arī Klērmorisas pilsētas domes pārstāvis Toms Konolijs (Tom Connolly).

 Savukārt 10.septembrī plkst. 18:00 Ballas pilsētas tautas namā notika Latvijas un Īrijas pašdarbības kolektīvu sadraudzības koncerts.

Latgales dienas Īrijā ar Ārlietu ministrijas un Latvijas vēstniecības Īrijā atbalstu rīkoja Īrijas Latvijas Tirdzniecības kamera un Latviešu asociācija Īrijā “LatWest”.

Pirmās reģionu dienas Īrijā - „Kurzemnieku dienas Īrijā 2015” norisinājās no 2015.gada 17.-20.septembrim Karlovā, Tulovā un Portlīšā.

 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā