Īrijā iedibināta jauna tradīcija – Baltijas diena

04.07.2016. 17:27

3. jūlijā Dublinā valsts kompleksāFārmlījā, Fīniksa parkā (Farmleigh, Phoenix Park), Dublinā (www.farmleigh.ie) sekmīgi norosinājās Baltijas diena, kurā Īrijas sabiedrība tika iepazīstināta ar Baltijas valstu vēsturi, kultūras mantojumu un tradīcijām. Pirmo reizi Dublinā bija iespēja vienkopus redzēt visu trīs Baltijas valstu tradicionālos muzikālos priekšnesumus un deju soļus, baudīt nacionālās virtuves gardumus un skatīt daiļamatnieku izstrādājumus. Baltijas dienu ir plānots iedibināt kā tradīciju, ik gadus pulcējot kopā Īrijā dzīvojošos latviešu, lietuviešus un igauņus.

Vienas dienas festivālā piedalījās latviešu, igauņu un lietuviešu dziedātāji un dejotāji, kā arī notiks tirdziņš un pasākumi visai ģimenei. Latviju pārstāvēja Īrijā dibinātā latviešu ģimenes mūziķu grupa “Kreicbergi (Savējie)” un Dublinas latviešu tautas deju kopa “Karbunkulis”, kā arī vietējie tautas daiļrades meistari un latviešu pārtikas produktu tirgotāji.  Festivālā bija iespēja arī pašam izkalt īpašu Baltijas dienas piemiņas monētu, ko nodrošināja Īrijā dzīvojošo latviešu uzņēmums “Coin of Memory”. Pasākumu visas dienas garumā apmeklēja vairāki tūkstoši apmeklētāju, kuru vidū bija plaši pārstāvēti gan Baltijas valstu tautieši, gan īri, gan ārvalstu tūristi.

Baltijas dienā klātesošos uzrunāja gan visu triju Baltijas valstu vēstnieki, gan Īrijas Publisko pakalpojumu biroju (Office of Public Works - OPW) vadītāja Klēra Makgrā (Clare Mc Grath). Latvijas vēstnieks Īrijā Dr. Gints Apals savā uzrunā atzīmēja kopīgo ne tikai Baltijas valstu, bet arī Īrijas vēsturē.

Baltijas dienas festivālu iniciēja un organizēja Latvijas, Igaunijas un Lietuvas vēstniecības sadarbībā ar Īrijas Publisko pakalpojumu biroju, kas pārvalda valsts nozīmes vēsturiskos objektus Īrijā. Baltijas dienu atbalstīja portāls Baltic-Ireland.ie un latviešu kopienas pārstāvji Īrijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā