Īrijā ar kultūras ministri diskutē par Latvijas valsts simtgades pasākumiem

02.05.2016. 17:42

30. aprīlī un 1. maijā Dublinā uzturējās Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde, lai tiktos ar tautiešiem, pārrunātu plānotos Latvijas valsts simtgades pasākumus un iepazīstinātu ar LV100 prezentāciju. Tikšanās piedalījās arī Latvijas vēstnieks Īrijā Dr. Gints Apals un tās laikā tika apspriesti simtgades svinību plāni, aktuālie sadarbības jautājumi un kultūras projekti Īrijā.

Kultūras ministre D. Melbārde 30. aprīlī Dublinā atklāja Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) rīkotos 5. Latviešu kultūras svētkus, kas norisinājās divas dienas 30. aprīlī un 1. maijā. Ministre piedalījās vairākos svētku pasākumos: jauniešu “Vainagu radošo darbnīcu” un Eiropas Latviešu apvienības rīkotajā seminārā “Māksla un radošums – [ie]dRosme aktīvai latvietībai”. Ministre arī apmeklēja LBĪ Navanas latviešu bērnu un jauniešu apvienība “Impulss”.

Savukārt 1. maijā Dublinas vecpilsētā ministre D.Melbārde ar uzrunu piedalījās kultūras svētku koncerta programmā „Maija umurkumurs un pavasara gadatirgus”, kā arī sniedza interviju  portāla IMLO Lat-Ireland.Ltd  video versijai “Piektais novads”. Ministre arī iepazinās ar kultūras objektiem Dublinā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā