Īrijā atzīmē Limerikas latviešu nedēļas nogales skoliņas “Kamenīte” piekto gadadienu

18.04.2016. 09:54

16. aprīlī Limerikā (Limerick) tika svinēta Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) Limerikas nedēļas nogales skoliņas “Kamenīte” piecu gadu jubileja, pulcējot gan skolēnus, skolotājus un vecākus, gan viesus no daudzām Īrijas vietām. Sveicot skoliņas “Kamenīte” skolotājus, bērnus un vecākus, Latvijas vēstniecības Īrijā vadītāja vietniece Vija Buša pateicās par paveikto, izveidojot latviešiem Limerikā nozīmīgu bērnu un jauniešu latviešu izglītības centru, un novēlēja turpināt skoliņas darbu, mācot latviešu valodu un tradīcijas, kas vieno latviešus visā pasaulē.

Kuplam klausītāju pulkam skoliņas “Kamenīte” piecas vecuma grupas sniedza daudzveidīgus un aizraujošus priekšnesumus, izrādot apgūto gan latviešu valodā, gan kultūrā. Skoliņas bērniem sadziedāties palīdzēja viesi no Dublinas - LBĪ Bērnu mūzikas studija – skola “Mazais letiņš’, bet sveicēju vidū bija gan LBĪ, gan latviešu portāla “Baltic-Ireland”, gan LBĪ Dublinas nedēļas nogales skoliņas “Saulgriezīte”, Korkas (Cork) nedēļas nogales skoliņas “Grāmatputns”, LBĪ Navanas (Navan) bērnu un jauniešu apvienības “Impulss” un LBĪ Portlīšas (Portlaoise) nedēļas nogales skoliņas pārstāvji.

Nedēļas nogales skoliņa “Kamenīte” tika izveidota 2011. gadā, tās dibinātāja un vadītāja ir Kristīne Mihailova-Velša. Piecos darbības gados skoliņa ir augusi, izveidojusi savas tradīcijas, un tajā mācās jau 32 latviešu bērni.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā