Dublinā norisinās vērienīgs deju dižkoncerts “Rakstu rakstus izrakstīju”

11.04.2016. 17:27

9. aprīlī Dublinā vērienīgi norisinājās pirmas latviešu tautas deju dižkoncerts “Rakstu rakstus izrakstīju”, ko ar Latvijas vēstniecības Īrijā atbalstu organizēja Dublinas latviešu tautas deju kopa (TDK) “Karbunkulis”. Deju dižkoncerta idejas autore un TDK “Karbunkulis” vadītāja Solveiga Slaidiņa jubilejas dižkoncertā pirmo reizi Īrijā pulcēja vairāk nekā 120 latviešu dejotājus no Apvienotās Karalistes, Spānijas, Šveices, Vācijas, Zviedrijas un Īrijas, kā arī vairākus simtus skatītāju.

Dižkoncertu atklāja Latvijas vēstnieks Īrijā Dr. Gints Apals, uzrunā atzīmējot, ka dziesma un deja ir vienlīdz svarīgas tautas mākslas daļas: “Liels prieks, ka latviešu tautas māksla un tradīcijas tiek koptas dažādās Eiropas valstīs, caur dziesmu un deju vedot tautiešus uz Latvijas valsts simtgades svinībām. Katru reizi, kad kopā svinam savas tradīcijas, tiek svinēta Latvija.”

Koncertā piedalījās desmit latviešu deju kopas no Eiropas: “MiLaDeKo'' un ''Trejdeksnītis'' no Vācijas, ''Londona dejo'' un ''Kamoliņš'' no Apvienotās Karalistes, ''Luste'' no Spānijas, “Ramtai” no Šveices, ''Zibenītis'' no Zviedrijas, ''Karbunkulis'', ''Dzirnaviņas'' un “Sauleszaķēns” no Īrijas. Dižkoncertu un TDK “Karbunkulis” desmitās jubilejas pasākumu muzikāli bagātināja latviešu folkgrupa “Austrumkalns” no Apvienotās Karalistes, iesaistot deju solī arī pasākuma skatītājus.

Vēl pirms koncerta 8. aprīlī tautas deju kopu vadītāji un pārstāvji pulcējās vēstniecībā un tikās ar vēstniecības darbiniekiem, lai neformālā gaisotnē pārrunātu aktualitātes un nākotnes plānus pašdarbības jomā Eiropā un dižkoncertu Dublinā. Pasākuma dienā savukārt notika vēstnieka Dr. G. Apala un tautas deju kopu vadītāju tikšanās ar Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāvēm – projektu koordinatori Aigu Vasiļevsku un dejas mākslas eksperti Marutu Alpu, kas iepazīstināja ar XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku, kā arī Latvijas simtgades svinību iecerēm.

Dižkoncerts Dublinā tika organizēts sadarbībā ar Īrijas Latviešu nacionālās padomi un vēstniecību, pateicoties Ārlietu ministrijas diasporas atbalsta līdzekļiem.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā