Vēstniecībā diskutē un dalās pieredzē par audžuģimenēm Īrijā

29.01.2016. 17:28

29. janvārī vēstniecībā Dublinā notika informatīvs seminārs par audžuģimenēm Īrijā. Semināru rīkoja Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) Latviešu draudze Īrijā sadarbībā ar Latvijas vēstniecību un Īrijas Audžuģimeņu asociāciju (Irish Foster Care Association). Intensīvā un ieinteresētā sarunā tika pārrunāti audžuģimeņu atlases kritēriji, vērtēšanas un izveides nosacījumi, kā arī iespējas latviešu audžuģimenēs audzināt nepilngadīgos Latvijas valstspiederīgos, kas šajā valstī palikuši bez vecāku aprūpes. Semināra dalībnieki tika iepazīstināti arī ar vēstniecības sadarbībā ar Īrijas bērnu un ģimenes lietu aģentūru TUSLA sagatavoto informatīvo materiālu “Kas jāzina vecākiem un bērniem, dzīvojot Īrijā”.

Īrijas Audžuģimeņu asociācijas Atbalsta dienesta pārstāvis Pīters O’Tūls (Peter O‘Toole) detalizēti iepazīstināja klātesošos ar bērnu aprūpes sistēmu, pamatprasībām audžuģimenēm un iespējamām problēmām audžuģimenes veidošanā. P. O’Tūls uzsvēra, ka tieši šobrīd Īrijā notiek plaša informatīvā kampaņa, lai iespējami vairāk ģimenes un arī individuālas personas piesaistītu bērnu audzināšanai ārpusģimenes aprūpē.

Īrijas Audžuģimeņu asociācija tika iepazīstināta ar informāciju par latviešu kopienu Īrijā, tās organizācijām, nedēļas nogales skolām un bērniem pieejamo izglītību latviešu valodā. Asociācijas pārstāvji vērtēja iegūto informāciju kā īpaši noderīgu savā darbā, sniedzot konsultācijas un atbalstu potenciālajām audžuģimenēm, un Bērnu un ģimenes lietu aģentūrai Īrijā.

Ar savu pieredzi seminārā dalījās arī latviešu ģimene, kas jau vairākus gadus audzina un aprūpē divus latviešu bērnus – brāli un māsu. Emocionālā stāstījumā tika aprakstīts process, lai šī ģimene tiktu apstiprināta kā audžuģimene. Pieredzes apmaiņa bija īpaši vērtīga tautiešiem, kas seminārā guva iespēju detalizēti uzzināt par daudzām niansēm bērnu aprūpē un audžuģimeņu veidošanā Īrijā.

Seminārā piedalījās Īrijas Audžuģimeņu asociācijas, latviešu un īru audžuģimeņu pārstāvji, kas dalījās pieredzē un atbildēja uz daudzajiem interesentu jautājumiem. Seminārs ir viens no vēstniecības un tautiešu kopienas spertajiem soļiem, lai sekmētu bērnu nacionālās identitātes, pilsonības, vārda un ģimenes saiknes saglabāšanu atbilstoši ANO konvencijai par bērnu tiesībām.

Seminārā bija aicinātas piedalīties gan ieinteresētās tautiešu ģimenes, gan latviešu sabiedrisko organizāciju un grupu pārstāvji, kas ir ieinteresēti savā reģionā dalīties ar iegūto informāciju un sniegt atbalstu potenciālajām audžuģimenēm.

Ievērojot to, ka Īrijā ārpusģimenes aprūpē varētu būt vairāk nekā simts Latvijas valstspiederīgie bērni, vēstniecība īpašu uzmanību pievērš latviešu audžuģimeņu veidošanas iespējām. Šis jautājums jau no 2013. gada ir vēstniecības redzeslokā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā