Vēstnieks Īrijā Gints Apals apmeklē latviešu pasākumus Klērmorisā

23.12.2015. 08:56

20. decembrī Latvijas vēstnieks Īrijā Dr. Gints Apals apmeklēja Klērmorisas (Claremorris) pilsētu, kur tikās ar Meijo grāfistes Padomes locekli Ričardu Finnu (Richard Finn), vietējās pašvaldības un latviešu kopienas pārstāvjiem.

Šajā laikā Klērmorisā notika Latviešu kultūras un mākslas apvienības Īrijā (LKMAĪ) “Dominante” rīkota Kultūras un integrācijas diena. Pasākums ietvēra vairākus notikumus – vietējo latviešu un īru mākslinieku darbu izstādi, Latvijas Evaņģēliski luteriskās Baznīcas Īrijas draudzes rīkotu dievkalpojumu, Ziemassvētku koncertu Sv. Kolemana baznīcā un dokumentālās filmas “Dieva putniņi” izrādi.

Minētās norises apmeklēja Klērmorisas apkārtnes latviešu kopienas pārstāvji un vietējie iedzīvotāji. Koncertu noklausījās gandrīz 200 apmeklētāji, filmas izrādē piedalījās vairāk nekā 50 skatītāji. Pēc tam sekoja režisores Dzintras Gekas un vēstnieka Gints Apala saruna ar publiku.

Filmas “Dieva putniņi” izrādi Klērmorisā nodrošināja Latvijas vēstniecība Īrijā sadarbībā ar režisori Dzintru Geku un LKMAĪ “Dominante” vadītāju Skarletu Mukāni.

Režisores Dzintras Gekas radītais stāsts "Dieva putniņi" par trimdas bērnu likteņiem režisores klātbūtnē bija skatāms arī 19. decembrī Dublinā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā