Dublinā un Klērmorisā tiks izrādīta filma „Dieva putniņi”

11.12.2015. 17:30

19. decembrī Dublinā un 20. decembrī  Klērmorisā notiks dokumentālās filmas "Dieva putniņi" izrādes Īrijas sabiedrībai un tautiešu kopienai. Filmas izrādēs piedalīsies filmas režisore Dzintra Geka un būs iespēja noklausīties īsu stāstu par filmas tapšanu.

Režisores Dzintras Gekas radītais stāsts par trimdas bērnu likteņiem būs skatāms:

  • 19. decembrī plkst. 18.00 The Lantern Centre, 17 Synge St, Dublin 8 (ieeja no 15 Synge Street).
  • 20. decembrī plkst. 20.00 Claremorris Town Hall, Town Hall Road, Claremorris, Co. Mayo - sadarbībā ar Latviešu mākslas un kultūras apvienību Īrijā “Dominante”.

Filma tiks izrādīta latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā. Ieeja bez maksas. Vēstniecība būs pateicīga, ja par savu apmeklējumu informēsiet, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Filma "Dieva putniņi" ("The God’s Lost Sparrows"), kas pirmizrādi piedzīvoja 2015. gada 15.martā, ir stāsts par to, kā Otrā pasaules kara beigās Vācijas bēgļu nometnēs radās jēdziens “Displaced Persons (DP)”, kam ir būtiska vieta arī Latvijas vēsturē – tūkstošiem cilvēku ar šīm nometnēm sākās ilgi trimdas gadi svešumā. Otrā pasaules kara beigu posmā, kad kļuva skaidrs, ka Latviju atkal ieņems Padomju armija, apmēram 150 000 cilvēku devās bēgļu gaitās uz Vāciju. Arī latvieši, kas sevi nometņu laikā sauca par „dīpīšiem”, Dieva putniņiem, centās iekārtot savu dzīves telpu, trimdā veidojot mazo Latviju. Latviešu ģimenes no nometnēm Vācijā četrdesmito gadu beigās izceļoja uz Lielbritāniju, ASV, Kanādu, Austrāliju. Kad Latvija kļuva brīva, daļa no izceļotājiem atgriezās, taču lielākā daļa palika izkaisīta pasaulē. Filmā parādīti 1944. gadā uz Vāciju izceļojošo ģimeņu likteņi.

Filmas izrādes organizē Latvijas vēstniecība Īrijā sadarbībā ar režisori Dzintru Geku un Latviešu mākslas un kultūras apvienību Īrijā “Dominante”.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā