Dublinā notiek ikgadējā tautiešu sanāksme par aktualitātēm diasporā Īrijā

07.12.2015. 20:18

6. decembrī Dublinā notika Latvijas vēstniecības Īrijā organizētā ikgadējā tikšanās ar diasporas pārstāvjiem, uz kuru aicināti bija visu Īrijas latviešu biedrību un pašdarbības kopu, nedēļas nogales latviešu skolu un draudzes pārstāvji, sabiedriskie darbinieki un kultūras dzīves veidotāji. Šajā gadā tikšanās reizē piedalījās arī 12. Saeimas deputāte, Latvijas Universitātes profesore un latviešu tradīciju pētniece Janīna Kursīte-Pakule, Īrijas Latvijas tirdzniecības kameras valdes priekšsēdētāja Ilze Krēsliņa, “Latvijas Avīzes” žurnālists Uldis Graudiņš un Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas prāvests Artis Eglītis.

Tikšanos vadīja Latvijas vēstnieks Īrijā Dr. Gints Apals, kurš informēja par vēstniecības paveikto šajā gadā, aktualitātēm un turpmākās sadarbības plāniem un projektiem ar latviešu biedrībām, skolām un kopienas aktīvistiem. Tika apspriestas iespējas stiprināt sadarbību, tai skaitā veidot kopīgu tautiešu pasākumu kalendāru Īrijā.

G.Apals atzīmēja, ka šajā gadā ar vēstniecības atbalstu un iesaisti tika organizēti 35 sabiedriskie pasākumi Īrijā. Pateicoties diasporas pašdarbības kopu un aktīvistu atbalstam Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomes laikā publiskās diplomātijas programmu – izstādes, lekcijas, koncertus, seminārus un filmu izrādes bija iespējams organizēt visos Īrijas reģionos. Vēstnieks arī uzsvēra, ka diaspora Īrijā ir nostabilizējusies un notiek daudzveidīga tās sadarbība gan ar vēstniecību, gan tieši ar Latviju, daudzus sabiedriskās dzīves pasākumus veidojot patstāvīgi.

Tikšanās laikā tika arī diskutēti diasporas izglītības jautājumi, atzīmējot latviešu valodas mācīšanas nozīmīgumu gan nedēļas nogales skolās, gan jo īpaši latviešu skolēniem, kas mācās Īrijas vidusskolās.

Tikšanās dalībniekiem bija iespējams uzzināt aktualitātes konsulārajā jomā, īpašu uzmanību pievēršot Latvijas valstspiederīgajiem bērniem ārpusģimenes aprūpē Īrijā un latviešu audžuģimeņu veidošanas iespējām. Šis jautājums jau no 2013. gada ir vēstniecības redzeslokā. Vēstniecība sadarbībā ar Īrijas Audžuģimeņu asociāciju plāno atbalstīt tautiešu aktīvistu organizētu skaidrojošo semināru potenciālajām audžuģimenēm nākamā gada janvārī un aicina pieteikties interesentiem, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot: + 353 862 216877. Vēstniecība arī aicina vērsties vēstniecībā Latvijas valstspiederīgo ģimenes, kas nokļuvušas sarežģītās situācijās saistībā ar bērnu aprūpi un nezina, kur saņemt palīdzību. Tāpat tautieši tie aicināti nebūt vienaldzīgiem un informēt par situācijām, kad valstspiederīgajiem ir nepieciešama palīdzība.

Tikšanās dalībniekiem bija iespēja arī piedalīties sarunā ar Janīnu Kursīti-Pakuli par garīgajām vērtībām un to pamatu, kurā profesore aicināja Īrijā dzīvojošos tautiešus atsaukties aptaujai par 10 Latvijas dabas objektiem, notikumiem, personībām u.c., kas saistās ar Latviju, veidojot interneta enciklopēdiju “Mūsu Latvija”.

 

Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Īrijā

92 St Stephens Green, Dublin 2, Ireland
Telefons: (353) 1 478 0161

Fakss: (353) 1 478 0162

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

  

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā