Zinātnisko kontaktu veicināšanai Īriju apmeklē Latvijas Vēstures institūta direktors Guntis Zemītis

03.12.2015. 09:20

No 28. novembra līdz 1. decembrim Īrijā uzturējās Latvijas Universitātes Latvijas Vēstures institūta direktors prof. Guntis Zemītis, lai attīstītu Latvijas un Īrijas akadēmisko struktūru zinātniskos kontaktus. Sadarbības kontaktu perspektīvas tika pārrunātas arī Latvijas vēstniecībā Dublinā, kur ar prof. G. Zemīti tikās vēstnieks Dr. Gints Apals un trešā sekretāre Katrīna Līdaka.

Vēstniecībā tika apspriesti Latvijas un Īrijas akadēmiskās sadarbības pieredze, kā arī projekti tuvākajiem gadiem, organizējot dvīņu konferences par vikingu laikmetu Eiropā un akadēmiskas norises par Latvijas 20. gadsimta vēsturi. Sarunās ar Īrijas Karaliskās akadēmijas pārstāvjiem tika diskutēta vēstures un arheoloģijas pētniecības organizēšana Latvijā un Īrijā, Lieldienu sacelšanās simtgades norises Īrijā 2016. gadā un gatavošanās Latvijas simtgades svinībām 2018. gadā.

30. novembrī prof. G. Zemītis apmeklēja Īrijas Nacionālo muzeju, lai tiktos ar arheoloģijas kolekcijas pārzini Mēriju Kahilu (Mary Cahill), savukārt 1. decembrī prof. G. Zemīti uzņēma Īrijas Karaliskās akadēmijas vēstures programmas direktors Dr. Džons Magvairs (John Maguire) un akadēmijas bibliotēkas vadītāja Šiobhana Ficpatrika (Siobhan Fitzpatrik).

Ar vēstniecības atbalstu profesoram bija iespēja apmeklēt galvenos arheoloģiskos pieminekļus Īrijas teritorijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā