Vēstniecība aicina uz Latvijas Mākslas akadēmijas absolventu un pasniedzēju darbu izstādes „Graduation” atklāšanu Kāstltaunā

07.04.2015. 17:55

9. aprīlī plkst. 17.00 Kāstltaunā (Castletown) Latvijas prezidentūras Eiropas Padomē kultūras programmas ietvaros tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) absolventu un pasniedzēju darbu izstāde "Graduation". Izstādi atklās Latvijas vēstnieks Īrijā Dr. Gints Apals un LMA Ārlietu un izstāžu daļas Starptautisko sakaru koordinatore Inta Rubule. Izstādes atklāšanā uzstāsies Dublinas bērnu deju kopa „Dzirnaviņas”.

Izstādi veidojuši LMA absolventi Līva Graudiņa, Inta Stalidzāne, Baiba Apsīte, Paula Zariņa, Ilze Egle, Laura Pole, Magone Boleiko, Darja Fjodorova, Klāra Grundšteine, Kristīne Lasmane, Agnese Basova un Dārta Hapanioneka, kā arī LMA pasniedzēji – diplomdarbu vadītāji Aleksejs Naumovs, Juris Petraškevičs, Kristaps Zariņš, Ivars Heinrihsons un Kaspars Zariņš.

Ekspozīcija būs apskatāma no 9. aprīļa līdz 24. aprīlim Castletown House, Celbridge, Co. Kildare. Tajā pārstāvētas vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas nozares, iepazīstinot skatītājus ar vairāk nekā desmit LMA 2013. un 2014. gada absolventu darbiem. Ekspozīciju raksturo jaunu izteiksmes līdzekļu meklējumi.

Pirms izstādes atklāšanas vēstniecības viesiem plkst. 15.30 ir iespēja pieteikties Castletown House apskates ekskursijai, rakstot uz vēstniecības e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. līdz 8. aprīlim.

LMA izstāde iekļauta Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā, kuras pamatvērtības ir laikmetīgums, unikalitāte un izcilība. Prezidentūras kultūras programma ir vērienīgākā Latvijas kultūras izcilības prezentācija ārvalstīs kopš neatkarības atjaunošanas.

Izstādi organizē Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts un Latvijas Mākslas akadēmija sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Īrijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā