23. augustā Dublinā pirmo reizi notiks vēsturiskā Baltijas ceļa atceres pasākums

01.08.2014. 20:17

23. augustā ikvienu interesentu aicinām pievienoties dzīvajai ķēdei Dublinā, ko pēc Latvijas vēstniecības Īrijā iniciatīvas organizē latviešu, lietuviešu un igauņu kopienu pārstāvji sadarbībā ar Latvijas un Lietuvas vēstniecībām.

Vēstniecība aicina pulcēties Baltijas ceļa 25. gadadienas atceres pasākumā Dublinas Temple Bar un pirmo reizi Īrijā izveidot Baltijas ceļu 1 kilometra garumā. Pulcēšanās pulksten 12.00 Centrālās Bankas laukumā (Central Bank Plaza), kur pasākumu oficiāli atklās Latvijas vēstnieks Īrijā Dr. Gints Apals un Dublinas pilsētas mērs Kristijs Bērks (Christy Burke).

Pulksten 12.45 vēstniecība aicina tautiešus un arī ikvienu demokrātisko vērtību atbalstītāju izveidot cilvēku ķēdi kā atgādinājumu par Baltijas ceļu. 1989. gada 23. augustā ap 2 miljoniem cilvēku sadevās rokās, lai izveidotu dzīvu cilvēku ķēdi 620 km garumā, kas savienoja trīs Baltijas valstu galvaspilsētas Viļņu, Rīgu un Tallinu. Baltijas ceļš bija miermīlīga cilvēku tiekšanās uz valstu neatkarības atjaunošanu, kā arī solidaritāti un trīs Baltijas valstu vienotību. />

Atceres pasākuma laikā no pulksten 11.00 līdz 17.00 plānota plaša informatīvā programma par vēsturisko Baltijas valstu neatkarības atgūšanu un citi pasākumi:

-Temple Bar uzstāsies latviešu, lietuviešu un igauņu dziedātāji un dejotāji (LBĪ koris „eLVē”, deju kopa „Karbunkulis” un bērnu ansamblis „Mazais Letiņš”, lietuviešu folkgrupa "Lietuviškas Dobilas" un baznīcas koris, igauņu baznīcas draudzes koris), kā arī amatnieku tirdziņā būs iespējams iegādāties tradicionālus baltiešu lietišķās mākslas izstrādājumus un gardumus;

-Dublinas pilsētas domes ēkas teritorijā (DCC Civic Offices) norisināsies Baltijas sporta spēles, kur septiņās disciplīnās varēs iesaistīties ikviens sporta entuziasts. Pasākumi tiks organizēti visai ģimenei, radot iespēju piedalīties arī bērniem un saņemt balvas.

Vēstniecība aicina pieteikties brīvprātīgos, kuri gatavi uzņemties cilvēku ķēdes organizēšanu un palīdzēt pārējo pasākumu norisē, sūtot e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Pasākumu atbalsta Dublinas Dome un Temple Bar Company. Informācija par pasākumu pieejama, zvanot pa tālruni (353) 1 478 0161, kā arī Twitter, Facebook https://www.facebook.com/thebalticwaydublin2014; https://www.facebook.com/events/536364493153775/ un http://thebalticwaydublin2014.wordpress.com/;