Reģionālā Latvijas goda konsulu Indijā un Nepālā sanāksme

14.03.2019. 14:38

2019. gada 14. martā Latvijas vēstniecībā Indijā norisinājās 3. Latvijas goda konsulu sanāksme, kurā piedalījās Latvijas goda konsuli Indijā un Nepālā. Ar goda konsuliem tika pārrunātas politiskās, ekonomiskās, konsulārās, kultūras aktualitātes un prioritātes, kā arī publiskās diplomātijas jautājumi, veicinot lielāku Latvijas redzamību un atpazīstamību Indijā un Nepālā. Goda konsuli tika iepazīstināti arī ar vēstniecības paveikto un plānoto saistībā ar Latvijas Simtgades atzīmēšanu laika periodā no 2018.līdz 2023.gadam, cita starpā kultūras pasākumi, publikācijas u.c.

Sanāksmes laikā Latvijas vēstnieks Indijā Artis Bērtulis pateicās goda konsuliem par nozīmīgo ieguldījumu starpvalstu attiecību veidošanā un izvēršanā, īpaši izceļot goda konsulu atbalstu nozīmīgu vizīšu, ekonomikas un kultūras pasākumu organizēšanā. Arī goda konsuli informēja par aktuālo un pauda savu tālāku gatavību atbalstīt Latvijas un Indijas, kā arī Latvijas un Nepālas, attiecību veicināšanu, cita starpā sniedzot atbalstu Latvijas Simtgades un publiskās diplomātijas pasākumu organizēšanā.

Šī bija pirmā reģionāla līmeņa goda konsulu sanāksme. Latvijai ir trīs goda konsuli Indijā – Narajanasvami Ramačandrans (Narayanaswamy Ramachandran) ar rezidenci Čennajā; Kumara Svami Palani Balasubramaniams (Kumara Svami Palani Balasubramaniam) ar rezidenci Bengalūrā; un Avinašs Batra (Capt. Avinash Batra) ar rezidenci Mumbajā. Savukārt Nepālā Latvijas goda konsula funkcijas pilda Karans Vaidja (Karan Vaidya), un Šrilankā – Tomass Daitvilers (Thomas F. Daetwyler). Goda konsuli ir personas, kurām uzticēts veikt valsti reprezentējošas un konsulārās funkcijas, un kuras nesaņem atalgojumu par savu darbu. Latvijas goda konsulu tīkls ir būtisks atbalsts Latvijai, attīstot politisko, ekonomisko, kultūras un konsulāro dialogu ar dažādām valstīm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Indijā
Adrese: B8 Anand Niketan, 110021 Deli, Indija
Telefons: +91 11 41077017
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook    twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā