Vēstnieks Artis Bērtulis reģionālā vizītē apmeklē Indijas Tamil Nadu štatu

04.03.2019. 12:52

24.-26.02.2019. Latvijas vēstnieks Indijā Artis Bērtulis apmeklēja Dienvidindijas štata Tamil Nadu galvaspilsētu Čenaju. Vizīte notika sadarbībā ar Latvijas goda konsulu Čenajā Narajanasvami Ramačandranu (Narayanaswamy Ramachandran). Vizītes laikā vēstnieks A.Bērtulis tikās ar štata galveno sekretāri Dr. Giriju Vaidijanatanu (Girija Vaidyanathan), štata tirdzniecības un rūpniecības kameras – Madrasas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (MCCI) – prezidentu Ramkumaru Ramamortiju (Ramkumar Ramamoorthy), ģenerālsekretāri K Sarašvati (K Saraswathi), un dažādu sektoru uzņēmumu pārstāvjiem, kas ir MCCI biedri. Tāpat dažādas tikšanās notika arī ar citiem nozīmīgiem pārstāvjiem štata un valsts ekonomikā un politikā. Pēc tikšanās MCCI tika organizēta vēstnieka preses konference ar vietēja un nacionāla līmeņa laikrakstu pārstāvjiem.

Sarunu laikā puses izteica interesi attīstīt un izvērst sadarbību, kā iespējamās sadarbības jomas izceļot augstas pievienotās vērtības tūrismu, kino, augstāko izglītību un zinātni, IT un tehnoloģijas. Īpaša uzmanība sarunās tika pievērsta savienojamības (connectivity) starp Latviju un Indiju un Indijas Tamil Nadu štatu vecināšanai un jau esošo savienojamības iespēju izmantošanai; vēstnieks A.Bērtulis iepazīstināja ar priekšrocībām, ko Latvija var sniegt kā tranzīta mezglpunkts tirdzniecības ceļos Dienvidu-Ziemeļu un Austrumu-Rietumu virzienā. MCCI prezidents R.Ramamortijs atzīmēja Latvijas augsto IKT ekspertīzi, kādēļ viņa pārstāvētais starptautiskais IT uzņēmums, kas ir arī viens no vadošajiem Indijā, izvēlējās Latviju kā bāzes atbalsta punktu klientu apkalpošanai reģionā.

Savas vizītes laikā vēstnieks A.Bērtulis iezīmēja arī Latvijas vēsturisko kontūru, vēršot uzmanību uz Latvijas Simtgadi, kā arī citiem Latvijas politiskajai un ekonomiskajai attīstībai nozīmīgiem notikumiem, kā Latvijas 15 gadiem Eiropas Savienībā, un Eiro valūtas 5 gadiem Latvijā. Tāpat tika atzīmēta tādu unikālu un Latviju un Indiju vērtībās vienojošu notikumu atcere šogad, kā Baltijas ceļa 30. gadskārta, un Indijas politiskā, garīgā un nevardarbīgās pretošanās kustības līdera Mahatmas Gandija 150. dzimšanas gadskārta.

Sarunu laikā vēstnieks pauda cerību par Indijas vēstniecības atvēršanu Latvijā, kas ievērojami veicinātu Latvijas un Indijas divpusējo attiecību attīstību dažādās jomās.

Tamil Nadu štats ir viens no ekonomiski spēcīgākajiem Indijas štatiem. Tamil Nadu štatā Latvijai kopš 2013. gada jūnija ir goda konsuls N.Ramačandrans, kas sedz divus nozīmīgus konsulāros apgabalus Dienvidindijā – Tamilnadu un Keralas štatus.

Saite uz preses relīzēm pēc tikšanās Madrasas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā (MCCI): https://www.madraschamber.in/news/press-coverage/316-interactive-meeting-with-h-e-mr-artis-bertulis-ambassador-of-the-republic-of-latvia-at-mcci-on-26th-february-2019.html

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Indijā
Adrese: B8 Anand Niketan, 110021 Deli, Indija
Telefons: +91 11 41077017
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook    twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā