Vaira Vīķe-Freiberga saņem Vācijas augstāko apbalvojumu tautiskās kultūras jomā

23.10.2018. 15:43

Bijušajai Valsts prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai 17. oktobrī Vācijas pilsētā Gotā tika pasniegta Luīzes balva (Luise 2018), kas ir Vācijas augstākais apbalvojums tautiskās kultūras jomā. Balvas pasniegšanas ceremonijā piedalījās arī Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa.

“Esmu gandarīta, ka esmu kļuvusi par pirmo personu ārpus Vācijas, kas saņēmusi šo nozīmīgo atzinību, jo īpaši gadā, kad Latvija var svinēt savas valsts dibināšanas 100. gadadienu,” pauda bijusī Valsts prezidente, uzsverot, ka jūt ciešu saikni ar visiem, kas savā dzimtenē un savā tautā ar cieņu un godu attiecas pret tautiskajām tradīcijām un novērtē to pienesumu valsts kultūras mantojumā.

Savukārt Gotas pilsētas mērs un vienlaicīgi Vācijas Tautas tērpu federācijas prezidents Knuts Kreihs (Knut Kreuch) uzsvēra, ka Vīķe-Freiberga bija ne vien pirmā sieviete uz Austrumiem no Vācijas, kas kļuvusi par valsts vadītāju, viņa bijusi arī pirmā demokrātiskā līdere, kas ar tautas tērpu veidojusi politiku.

Vīķe-Freiberga ir pirmā persona ārpus Vācijas un pirmā politiķe, kurai pasniegta Luīzes balva. To par īpašu ieguldījumu tautiskuma veicināšanā reizi trijos līdz piecos gados pasniedz Vācijas Tautas tērpu federācija.

Foto: Candy Welz (dpa)

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā