Ungārijā eksponē izstādi “Latvijas gadsimts” un lībiešiem veltītu gleznu izstādi “Rāndali”

20.09.2019. 20:24

20. septembrī Budapeštā Lorānda Etvoša universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Padomes sanāksmju zālē Latvijas vēstniecība Ungārijā rīkoja izstādes “Latvijas gadsimts” mobilās versijas atklāšanu.

Vienlaicīgi, sadarbībā ar Ungārijas goda konsuli Latvijā Arianu Župiku un Igaunijas goda konsulu Ungārijā Andrāšu Berecki, tika atklāta lībiešiem veltīta gleznu izstāde “Rāndali”, kas tapusi starptautiskajā plenērā “Līvzeme”, kas noritēja 2018.gadā Mazirbē.

Latvijas vēstnieks Ungārijā Vilmārs Heniņš savā atklāšanas uzrunā atzīmēja, ka izstāde "Latvijas gadsimts" ir unikāls Latvijas muzeju kopdarbs un dāvana Latvijas simtgadei. Vēstnieks uzsvēra, ka tās galvenais vadmotīvs ir atbildēt uz jautājumu – Kas ir Latvija?, raugoties caur gadsimta laikā notikušajām politiskajām, sociālajām un kultūras pārmaiņām.

Pasākuma laikā viesiem bija iespēja noskatīties režisores Anetes Lesītes un operatora Igora Tūna veidoto dokumentālo filmu par plenēra norisi.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā