Horvātijā un Slovēnijā atzīmē Latvijas valsts 100. gadskārtu

30.11.2018. 14:22
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

28.novembrī Zagrebā, Horvātijā un 29.novembrī Ļubļanā, Slovēnijā, Latvijas vēstniecība Ungārijā, atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, organizēja koncertorganizācijas “AVE SOL” koklētāju ansambļa CANTATA koncertus un tiem sekojošas svinīgas pieņemšanas.

Latvijas simtgades pasākumus Mimara muzejā Zagrebā un Mūsdienu vēstures muzejā Ļubļanā ar svinīgām uzrunām atklāja Latvijas nerezidējošais vēstnieks Horvātijā un Slovēnijā Vilmārs Heniņš, koncertu viesus iepazīstinot ar būtiskākajiem un izšķirošajiem Latvijas vēstures notikumiem pēdējo simts gadu laikā un mūsdienu Latvijas valsts attīstības aktualitātēm un sasniegumiem.

Svinīgo pasākumu laikā tika eksponēta mākslinieka Jurģa Rikveiļa latviešu tautastērpu fotogrāfiju izstāde “No Tērpa par Apģērbu”, kas atspoguļo tautastērpa aktualitāti mūsdienās un tā vizuālo transformāciju “no tērpa par apģērbu” ārpus tradicionālajiem kanoniem.

Latvijas vēstniecības rīkotos pasākumus apmeklēja Horvātijā un Slovēnijā akreditētie ārvalstu diplomāti, valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, latviešu diaspora, kā arī kultūras un mākslas nozares pārstāvji.

Koncertorganizācijas “AVE SOL” koklētāju ansambļa CANTATA koncerti un svinīgās pieņemšanas Zagrebā un Ļubļanā par godu Latvijas Neatkarībai ir daļa no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā