Sadarbība transporta un sakaru jomā

02.12.2014. 19:09

Latvijā un Somijā ir augsti attīstīts transporta pakalpojumu sektors, un abas valstis ir konkurentes tranzīta pārvadājumu jomā. Vienlaicīgi ir virkne jautājumu, kas ir risināmi kopīgi, Latvijai un Somijai sadarbojoties. Piemēram, kopīga pozīcijas formulēšana ES reģionālajos jautājumos, enerģētikas dialoga veicināšana ar Krieviju, sadarbība projekta “Motorways of the Sea” ietvaros, u.c.

Autotransporta jomā:

Kontakti ar Somijas ceļu administrāciju šobrīd pastāv starptautisko organizāciju - Eiropas ceļu direktoru konferences un Ziemeļvalstu ceļu asociācijas - ietvaros. Sadarbībā ar Ziemeļvalstu ceļu asociāciju un pārējām Baltijas valstīm, katru gadu tiek organizēti 1 - 2 semināri. Tuvākajā nākotnē seminārs notiks Somijā 2011. gadā par ceļu pārvaldīšanas reorganizēšanas jautājumiem.

Ceļu satiksmes drošības jomā 1997.gadā Latvijā tika atklāta pirmā ar diagnostikas iekārtām pilnībā nokomplektēta tehnisko apskašu stacija ārpus Rīgas – Liepājas rajonā, Grobiņā, kuras īpašnieks bija Latvijas - Somijas – Zviedrijas kopuzņēmums SIA „Scantest”, šobrīd Latvijas – Somijas kopuzņēmums, kurā no Somijas puses pārstāvēts uzņēmums „A-Katsastus Oy”. Uz doto brīdi „A-Katsastus Group” uzņēmumam SIA “Scantest” Latvijā ir 9 tehniskās apskates stacijas ar 14 diagnostikas līnijām.

Saskaņā ar līgumu starp Latvijas Satiksmes ministriju un Somijas Republikas Transporta un sakaru ministriju par starptautiskajiem pārvadājumiem ar autotransportu notiek Latvijas – Somijas Kopējās komisijas sanāksmes par starptautisko kravu un pasažieru autopārvadājumu jautājumiem.

Sadarbība aviācijas jomā izpaužas regulāros gaisa satiksmes pārvadājumos. Aviokompānija „Air Baltic Corporation” katru dienu lido maršrutos Rīga-Helsinki-Rīga, Rīga-Tampere-Rīga, Rīga-Turku-Oulu-Rīga, četras reises nedēļā lido maršrutos Rīga-Lappeenranta-Kuopio-Rīga un Rīga-Tampere-Rovaniemi-Rīga, kā arī trīs reizes nedēļā Rīga-Lapeenranta-Kuusamo-Rīga. Aviokompānija „Ryanair” sešas reizes nedēļā lido maršrutā Rīga-Tampere-Rīga.