4. februārī vēsturnieki tiešsaistē diskutēs par Latvijas un Somijas sadarbības vēsturi

01.02.2021. 10:17
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Atzīmējot Latvijas de iure atzīšanas simtgadi un Latvijas - Somijas diplomātisko attiecību nodibināšanas simtgadi, 2021. gada 4. februārī pulksten 10.00 Latvijas un Somijas vēsturnieki diskutēs par abu valstu sadarbības vēsturi.

Latvijas Universitātes profesors Ēriks Jēkabsons, Latvijas Nacionālās enciklopēdijas galvenais redaktors Valters Ščerbinskis, Oulu Universitātes pētniecības nodaļas vadītājs, profesors Kari Alenius un Helsinku universitātes pētniece Una Bergmane diskutēs par Latvijas un Somijas ceļu uz neatkarību, abu valstu attiecībām un attīstību starpkaru periodā, 1939. -1940. gada traģiskajiem notikumiem un Somijas reakciju uz Baltijas centieniem atgūt neatkarību 1989.-1991. gadā.

Atklāšanas vārdus teiks Somijas ārlietu ministrs Peka Hāvisto (Pekka Haavisto) un Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Diskusija tiešsaistē būs skatāma Latvijas vēstniecības Somijā Facebook kontā. Skatītajiem būs iespējams uzdot jautājumus. Pēc diskusijas būs pieejams ieraksts. Diskusija notiks angļu valodā.

Diskusija ir Latvijas Simtgades publiskās diplomātijas projekts. To atbalsta arī Somijas Ārlietu ministrija un Rozentāla biedrība (Somija).

Dienas turpinājumā 4. februārī no pulksten 13.00 līdz 17.00 notiks Oulu Universitātes organizēts virtuāls seminārs par abu valstu attiecībām 20. gadsimta sākumā un starpkaru periodā.

Atklājot semināru, ievadvārdus sacīs Latvijas vēstniece Somijā Kristīne Našeniece. Ar referātiem uzstāsies Latvijas Universitātes profesors Ēriks Jēkabsons un Latvijas Nacionālās enciklopēdijas galvenais redaktors Valters Ščerbinskis.

Seminārs notiks Zoom platformā somu un angļu valodā: https://oulu.zoom.us/j/69953209278. Oulu semināra programma un informācija par reģistrēšanos atrodama šeit: https://www.oulu.fi/transculturalencounters/node/208818

 

Kontaktinformācija:
maira.dobele(at)mfa.gov.lv
kari.alenius(at)oulu.fi

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Somijā
Adrese: Armfeltintie 10, 00150 Helsinki, Somija
Tālrunis: +358 9476 472 44
Fakss: +358 9476 472 88
E-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā