Vēstniecībā Helsinkos svin Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadskārtu

15.11.2019. 20:12

2019. gada 15. novembrī Latvijas vēstniecībā pulcējās ap 200 Latvijas draugu — latviešu diasporas pārstāvji, somu politiķi, kultūras darbinieki, diplomātiskais korpuss un vēstniecības sadarbības partneri, lai svinīgā gaisotnē atzīmētu Latvijas valsts 101. gadadienu.

Vēstniece Kristīne Našeniece uzrunāja klātesošos, uzsverot, cik daudz kopīgā vieno latviešus un somus gan vēsturē, gan kultūrā un valodā, savukārt, atšķirīgais ir tas, ar ko mēs bagātinām Eiropu. Eiropas gars ir būt vienlaikus gan latvietim, gan somam, somam un portugālim, lietuvietim un latvietim, latvietim un francūzim. Eiropiešiem kopīga ir privilēģija justies vairāk kā tikai vienai tautībai vai kultūrai, tā ir mūsu laime, gods un spēks.

K. Našeniece īpaši pateicās visiem tiem, kas diendienā stiprina Eiropas garu: somu-latviešu ģimenēm, Rozentāla biedrībai un biedrībai “Laivas”, korim “Ziemeļmeita”, deju kopai “Aurora”, tulkotājiem, somu izdevējiem, dzejniekiem un rakstniekiem, grāmatu tirgiem Turku un citviet, kā arī Somijas bibliotēkām.

Pasākumā piedalījās arī latviešu-somu koris “Ziemeļmeita”, kurš diriģenta Ilmāra Millera vadībā sveica klātesošos ar dziesmām un Latvijas, Somijas un Eiropas Savienības himnām.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Somijā
Adrese: Armfeltintie 10, 00150 Helsinki, Somija
Tālrunis: +358 9476 472 44
Fakss: +358 9476 472 88
E-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā