Latviešu rakstnieki Māra Zālīte, Atis Klimovičs un Inese Zandere 6. oktobrī uzstājās Turku starptautiskajā grāmatu tirgū

08.10.2019. 10:25

Diskusija par Latvijas vēstures atspoguļojumu literatūrā, somiem un latviešiem kopīgo un atšķirīgo guva lielu atsaucību Turku pilsētas starptautiskajā grāmatu tirgū svētdien, 2019. gada 6. oktobrī.

Diskusijā piedalījās grāmatas “Pieci pirksti” autore Māra Zālīte, grāmatas “Personiskā Latvija” autors Atis Klimovičs, redaktore un līdzautore Inese Zandere, kā arī tulkotāja Annika Suna. Diskusiju vadīja somu dzejniece Heli Lāksonena (Heli Laaksonen), pasākumu somu un latviešu valodās tulkoja Gunta Pāvola (Gunta Paavola).

Dzejnieces Heli Lāksonenas aicinājumam atsaukties tos, kuri latviešu valodu dzird pirmo reizi, atsaucās puse no kuplā klausītāju pulka.

Grāmatas “Personiskā Latvija” (somiski: “Silakkaa ja muita jumalan ihmeitä”, izdevējs – Rozentāla biedrība, tulkotāja – Annika Suna) autors Atis Klimovičs uzsvēra, cik svarīga ir viņa darba izdošana somu valodā, jo tieši somi latviešu likteņu līkločus varot saprast vislabāk – kopīgo vēstures notikumu stūrakmeņu dēļ. Tulkotāja Annika Suna atgādināja par īso attālumu no Somijas līdz Latvijai, kā arī abu nāciju vienojošo mīlestību uz kartupeļiem un saunu.

Turku grāmatu tirgū sestdien, 5. oktobrī notika diskusija TRANSLATING EUROPE par to, kādas Eiropas valstu grāmatas tiek tulkotas, un kādas – nē, un – kādi ir somu priekšstati par Eiropas literatūru. Diskusijā piedalījās latviešu literatūras tulkotāja Mirja Hovila no izdevniecības Paperiporo.

Atbalstu latviešu literatūrai Somijā izdoto Latvijas autoru darbu stendā izrādīja arī dzejniece, Turku grāmatu tirgus programmas vadītāja, Somijas Valsts prezidenta kundze Jenni Haukio.

Dalība Turku grāmatu tirgū un diskusijas ar Latvijas autoriem iespējamas, vietējām kultūras veicināšanas biedrībām (Rozentāla biedrība un biedrība Laivas) sadarbojoties ar Lavijas vēstniecību Somijā, Latvija 100, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmu Kultūra un platformu Latvian Literature.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Somijā
Adrese: Armfeltintie 10, 00150 Helsinki, Somija
Tālrunis: +358 9476 472 44
Fakss: +358 9476 472 88
E-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā