Dzejnieki Heli Lāksonena un Guntars Godiņš piedalās Valodu dienā vēstniecībā Helsinkos

27.09.2019. 15:37

2019. gada 26. septembrī Latvijas vēstniecībā Somijā jau otro gadu pēc kārtas tika atzīmēta Eiropas Valodu diena. “Vārdiem, valodai un dzejai ir īpaši liels, ja ne pats lielākais spēks pasaules veidošanā un virzībā,” atklājot vakaru, sacīja vēstniece Kristīne Našeniece.

Vakara goda viesi bija somu dzejniece Heli Lāksonena (Heli Laaksonen) un latviešu dzejnieks Guntars Godiņš, un svētku centrā bija dzeja somu un latviešu valodā no Heli Lāksonenas jaunās dzejas grāmatas “Aurinko. Porkkana. Vesi” (WSOY 2019), kā arī Guntara Godiņa dzejoļi.

Lāksonenas grāmata “Soul. Burkans. Undens” Guntara Godiņa atdzejojumā šogad iznāks arī latviešu valodā. Lāksonena dzejoļus raksta somu valodas dienvidrietumu dialektā, un atdzejojumā Godiņš izmantojis lībiskā dialekta Vidzemes izloksnes iezīmes.

Pasākuma apmeklētāju vidū bija somu un latviešu kultūras jomas pārstāvji, latviešu valodas studenti Helsinku Universitātē un Rozentāla biedrībā, žurnālisti, valodas entuziasti, Latvijas un Somijas draugi.

Eiropas Valodu diena ir gadskārtējs pasākums, kas notiek 26. septembrī. Eiropas Valodu dienu 2001. gadā ieviesa Eiropas Padome, lai veicinātu valodu daudzveidību Eiropā. Šogad pasākumu vēstniecībā atbalstīja platforma “Latvian Literature”.

Valodu dienā Latvijas vēstniecība piedalījās arī Eiropas valstu kultūras institūciju organizācijas (EUNIC) un ārvalstu vēstniecību Somijā organizētajā 5 lekciju ciklā par Eiropas valodām bibliotēkā Oodi Helsinkos, kur kā pirmā izskanēja lekcija par latviešu un lietuviešu valodu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Somijā
Adrese: Armfeltintie 10, 00150 Helsinki, Somija
Tālrunis: +358 9476 472 44
Fakss: +358 9476 472 88
E-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā