“Arhitektūra ir starpdisciplinārs process,” pauž "Dizaina diplomātija 2019" diskusijas dalībnieki

10.09.2019. 08:31
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei
“Arhitektūra ir starpdisciplinārs process,” pauž "Dizaina diplomātija 2019" diskusijas dalībnieki

Latvijas simtgades ietvaros 2019. gada 9. septembrī Latvijas vēstniecībā Somijā notika diskusija "Dizaina diplomātija 2019", kuras uzmanības centrā bija Latvijas un Somijas arhitektūra, ekoloģija un ilgtspēja.
Pasākuma apmeklētāji – arhitektūras, dizaina, mediju un citu nozaru pārstāvji − varēja noklausīties sarunu, kurā piedalījās Latvijas arhitekte un urbāniste Evelīna Ozola un Somijas kurators, arhitekts un dizaineris Mika Savela.
Evelīna Ozola ir arhitekte un urbāniste, 2018. gadā bijusi līdzautore Latvijas paviljonam “Together and Apart” (“Kopā un atsevišķi”) Venēcijas Arhitektūras biennālē. Paralēli darbam profesijā E. Ozola regulāri raksta tiešsaistes un drukātajiem medijiem un jau septiņus gadus pārrauga Latvijas radošo industriju tiešsaistes platformu FOLD. Viņa ir strādājusi par pasniedzēju Zviedrijas un Latvijas arhitektūras skolās.
Mika Savela ir profesionāli praktizējis pilsētvides projektēšanā un arhitektūrā, kā arī darbojies starpdisciplināri kā dizaineris, redaktors, publicists un kurators. Viņa radošā prakse balansē starp vizuālo kultūru, arhitektūru un urbānām koncepcijām. M. Savela regulāri raksta par arhitektūru, pilsētām, dizainu, kultūras praksi, kritiku un dažādiem novērojumiem ap tiem. Viņš ir līdzdibinātājs platformai “Selim Projects”, Somijas arhitektūras žurnāla “Arkkitehti” redaktors.
Šogad Latvija pārstāvēta arī “Dizaina diplomātijas” izstādē Helsinkos — tajā apskatāms makets “Warmth” (“Siltums”), kas iepriekš izstādīts Latvijas paviljonā 2018. gada Venēcijas arhitektūras biennālē. Darbs ir māksliniecisks komentārs par saistību starp siltuma zudumiem daudzdzīvokļu namos, siltumu kaimiņattiecībās un globālo uzkaršanu. Izstāde būs apskatāma no 5. līdz 15. septembrim Helsinkos, Erottaja 2. Maketa “Warmth” autore ir māksliniece Darja Meļņikova.
Latvijas vēstniecība jau trešo gadu piedalās Helsinku dizaina nedēļā, kuras laikā interesentiem ir iespēja apmeklēt vairākas vēstniecības Helsinkos un piedalīties diskusijās par dizainu un arhitektūru. Diskusija notika ar Latvijas vēstniecības Somijā un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Somijā
Adrese: Armfeltintie 10, 00150 Helsinki, Somija
Tālrunis: +358 9476 472 44
Fakss: +358 9476 472 88
E-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā