Lielas iespējas aktīvākai Latvijas sadarbība ar Somijas vadošo IKT reģionu Oulu

08.04.2019. 16:50

No 2019. gada 3. līdz 5. aprīlim Oulu viesojās Latvijas vēstniece Somijā Kristīne Našeniece. Vizītes laikā vēstniecei notika vairākas tikšanās ar Oulu pilsētas, universitātes, kultūras un biznesa pārstāvjiem.

Vizītes laikā vēstniece tikās ar Oulu pilsētas domes valdes priekšsēdētāju Kyösti Oikarinen, Oulu reģiona mēru Pauli Harju un Reģionālās valsts administratīvās aģentūras Ziemeļu Somijā vadītāju Terttu Savolainen, ar kuriem tika pārrunātas Oulu pilsētas un reģiona attīstības plāni un izaicinājumi. Pilsētā tiek plānota abu pilsētas universitāšu teritoriju apvienošana un jaunas slimnīcas būvniecība. Oulu ir viens no Somijas reģioniem, kurā turpina pieaugt iedzīvotāju skaits, kā arī, pateicoties lielam skaitam jauniešu, Oulu pilsēta ir viena no jaunākajām pilsētām Eiropā pēc iedzīvotāju vecuma.

Par sadarbību izglītības un zinātnes jomā  vēstniece diskutēja ar Oulu Universitātes rektoru Jouko Niinimäki. Oulu Universitāte aktīvi sadarbojas ar ārvalstu universitātēm un ir atvērta sadarbībai ar Latviju. Ir noslēgts sadarbības līgums ar Latvijas Universitāti, kuru varētu aktīvāk izmantot. Oulu Universitātē šobrīd studē viens students no Latvijas.   

Vizītes laikā vēstniece apmeklēja arī Oulu pilsētas bibliotēku, kur pilsētas bibliotēku vadītājam Jouni Pääkkölä pasniedza dāvinājumā jaunākās Somijā izdotās Latvijas autoru grāmatas: Māras Zālītes “Pieci pirksti”, Ata Klimoviča “Personiskā Latvija”, Ingunas Cepītes “Ulsiks”,  Annas Žīgures “Ziemeļzemes cēlā tauta. Somijas tēls latviešu presē 1822 - 1945” un Rozentāla biedrības Somijā izdoto Raiņa darbu izlasi “Pastāvēs, kas pārmainīsies”.

Sadarbība ekonomikas jomā tika pārrunāta ar Business Oulu vadītāju Juha Ala-Mursula. Oulu reģions ir viens no Somijas vadošajiem inovāciju reģioniem, kurā ir ļoti spēcīgi informācijas un komunikāciju tehnoloģiju, veselības nozares un zaļo tehnoloģiju uzņēmumi. Reģions ir trešajā vietā pasaulē pēc piesaistītā riska kapitāla apjoma, kā arī viens no vadošajiem Eiropā pēc investīcijām R&D uz vienu iedzīvotāju. Sadarbība ar Baltijas valstīm notiek, galvenokārt, ar Igauniju.

Vēstniece apmeklēja arī Nokia uzņēmuma lielāko rūpnīcu un pētniecības centru Somijā. Nokia ir viens no pasaules vadošajiem uzņēmumiem 5G tīkla aprīkojuma izstrādē un ražošanā. Tiekoties ar Nokia Oulu vadītāju Erja Sankari, vēstniece apsprieda iespējamos 5G tīkla izmantošanas pilotprojektus un sadarbību ar Latviju, kā arī iepazinās ar uzņēmuma darbību.  

Oulu atrodas arī Somijas lielākās bankas “OP Corporate Bank” attīstības centrs, kurā tiek izstrādāti dažādi moderni digitāli finanšu risinājumi. Vēstniece tika iepazīstināta ar izstrādēm mobilo maksājumu jomā, kā arī pašlaik testēto maksāšanas iespēju, izmantojot sejas biometrijas datus.  

Vēstniece viesojās vietējā uzņēmumā Kaskipuu Oy, kas 2015. gadā ir izveidojis ražotni Latvijā, Milzkalnē, kur tiek ražotas koka ārdurvis, kas, galvenokārt, tiek eksportētas uz Norvēģiju un Zviedriju. Uzņēmuma izpilddirektora vietnieks Marko Kallunki iepazīstināja ar uzņēmuma plāniem kāpināt ražošanu Latvijā.

Vēstniece sniedza interviju Oulu reģiona laikrakstam “Kaleva” par Latvijas attīstību kopš iestāšanās Eiropas Savienībā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Somijā
Adrese: Armfeltintie 10, 00150 Helsinki, Somija
Tālrunis: +358 9476 472 44
Fakss: +358 9476 472 88
E-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā