Helsinkos, Tamperē un Turku notiek Latvijas un Somijas tūrisma sadarbības veicināšanas pasākumi

26.03.2019. 10:20

Lai gan 2018. gadā vairāk nekā 100 000 ceļotāju no Somijas ir apmeklējuši Latviju un somi viedo piekto lielāko tūristu grupu, tomēr vēl joprojām Latvija nav tik labi zināma Somijā. Pastāv liels potenciāls savstarpēja tūrisma veicināšanai starp Latviju un Somiju, tādēļ Latvijas vēstniecība Somijā sadarbībā ar Latvijas Investīciju Aģentūru (LIAA) organizēja Somijā diskusiju un vairāku semināru ciklu par tūrisma iespējām Latvijā.  

20. martā  Latvijas vēstniecībā notika diskusija “ Kā attīstīt tūrismu starp Latviju un Somiju? Tendences, izaicinājumi un iespējas”, kurā Latvijas vēstniecībās un Latvijas Investīciju attīstībās aģentūras pārstāvji kopā ar Somijas tūrisma nozares pārstāvjiem pārrunāja tūrisma sadarbības iespējas starp abām valstīm. Diskusiju vadīja vēstniece Somijā Kristīne Našeniece, uzrunājot klātesošos Somijas uzņēmumus, kuri saistīti ar tūrisma jomu: Association of Finnish Travel Agents, Finnish Guild of Travel Journalists,  Visit Finland, Tallink Silja oy, Abelita Travel and Events, Friis&Tours, Eckerö Line AB Oy, Matkapojat Oy, Viisi Tähteä Media Oy. Ar latviešu ceļošanas tendencēm klātesošos iepazīstināja augstskolas “Turība” asociētais profesors Dr Ēriks Lingebērziņš, savukārt par Somijas ceļošanas tendencēm stāstīja Somijas ceļošanas konsultantu asociācijas prezidente Anne-Marjuta Vēnēnena.

Pēc diskusijas vēstniecībā tika organizēts tūrisma veicināšanas seminārs, kuru atklāja Latvijas vēstniece un prezentācijas sniedza tūrisma augstskolas “Turība” asociētais profesors Ēriks Lingebērziņš, Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja pārstāve Ieva Hmieļevska, airBaltic pārdošanas daļas vadītājs Jans  Niholms  (Jan Nyholm) un Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja oficiālā kongresu biroja Meet Riga pārstāvis Edgars Miķelsons.

Līdzīgi semināri tika organizēti 19. martā Turku un 21. martā Tamperē.

 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Somijā
Adrese: Armfeltintie 10, 00150 Helsinki, Somija
Tālrunis: +358 9476 472 44
Fakss: +358 9476 472 88
E-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā