Helsinku Universitātes viesprofesorei, Baltistikas studiju vadītājai Laimutei Balodei pasniegts Latviešu valodas aģentūras Atzinības raksts

23.01.2019. 17:37

23. janvārī Latvijas vēstniece Somijā Kristīne Našeniece pasniedza Latviešu valodas aģentūras Atzinības rakstu Latvijas Universitātes Latviešu valodas institūta vadošajai pētniecei, Helsinku Universitātes viesprofesorei, Baltistikas studiju vadītājai Laimutei Balodei par nozīmīgu ieguldījumu latviešu valodas apguves metodikas attīstībā, latviešu valodas mācīšanā un kopšanā, kā arī Latvijas kultūras popularizēšanā pasaulē.

Šobrīd Helsinku universitātē latviešu valodu apgūst 15 studenti.

Latvijas vēstniecība Somijā 2019. gadā plāno dažādus pasākumus, kas saistīti ar latviešu valodas un literatūras popularizēšanu Somijā un kultūras saikņu nostiprināšanu starp abām valstīm. 6. februārī pulksten 18:00 Tēles bibliotēkā Helsinkos notiks Ingunas Cepītes grāmatas “Ulsiks” prezentācija,  28. februārī pulksten 18:00 Latvijas vēstniecībā notiks tikšanās ar Māru Zālīti un viņas grāmatas “Pieci pirksti” prezentācija, kā arī tiek plānota Latvijas dalība Turku un Helsinku grāmatu tirgos šā gada rudenī. 26. septembrī vēstniecībā notiks ikgadējā Valodu dienas pieņemšana, kurā kā goda viesi piedalīsies dzejnieki Heli Lāksonena un Guntars Godiņš.

Foto: LV vēstniecība Somijā

Balode

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Somijā
Adrese: Armfeltintie 10, 00150 Helsinki, Somija
Tālrunis: +358 9476 472 44
Fakss: +358 9476 472 88
E-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā