Diasporas tautas deju kopa “Aurora” un jauktais koris “Ziemeļmeita” uzsāk jauno sezonu Somijā

18.01.2019. 16:36

Diasporas tautas deju kopa “Aurora” un jauktais koris “Ziemeļmeita” 2018. gadā saņēma Ministru kabineta Atzinības rakstus par veiksmīgu dalību Latvijas simtgadei veltītajos XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos.

Abi kolektīvi projektu realizēšanai saņem arī Ārlietu ministrijas diasporai paredzēto finansējumu. Latvijas vēstniecība Somijā atbalsta abus kolektīvus, kopīgi organizējot pasākumus, kā arī nodrošinot kori ar mēģinājumu telpām vēstniecībā.

Latvijas vēstniece Somijā Kristīne Našeniece tikās ar diasporas deju kopas “Aurora” vadītāju Aigu Turuku, lai apsveiktu deju kolektīvu ar veiksmīgu līdzšinējo darbību, pārrunātu nākotnes ieceres un vēlētu veiksmi jaunajā sezonā.

Deju kopa “Aurora” tika dibināts 2016.gada rudenī Rozentāla biedrības paspārnē. Šobrīd kolektīvā ir 23 dalībnieki.

Somijas diasporas latviešu tautas deju kopa “Aurora” par 2019.gada pavasara sezonas galveno mērķi papildus regulāriem mēģinājumiem un aktivitātēm mītnes zemē Somijā ir izvēlējusies dalību Eiropas latviešu kultūras svētkos 2 13.-16.6.2019. Īrijā, Dublinā, kas pulcēs desmitiem māksliniecisko latviešu kopu no Eiropas.

Deju kopa veiksmīgi popularizē latviešu kopdejošanas tradīciju, kā arī veicina diasporas latviskās identitātes un piederības stiprināšanu, tradicionālās kultūras saglabāšanu.

Arī diasporas jauktais koris “Ziemeļmeita” uzsāk jauno sezonu un aicina dziedāt gribētājus pievienoties kolektīvam.

2012. gada oktobrī dibinātais jauktais koris “Ziemeļmeita” kļuvis par veiksmīgu latviskās identitātes saglabāšanas platformu. Šobrīd kolektīvā ir 35 dalībnieki.

Koris “Ziemeļmeita” 2018. gadā piedalījās Latvijas simtgadei veltītajos XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos diriģenta Ilmāra Millera vadībā.

Pieaugot kora mākslinieciskajam līmenim, pieaudzis ir arī kora koncertu daudzums, kas vainagojies ar kolektīva atpazīstamību latviešu diasporā un radījis interesi par latviešu kultūru arī somvalodīgajos koru mūzikas cienītājos.

Foto: deju kopa "Aurora" un koris "Ziemeļmeita"

Deju kopa Aurora

koris Ziemelmeita 2019

 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Somijā
Adrese: Armfeltintie 10, 00150 Helsinki, Somija
Tālrunis: +358 9476 472 44
Fakss: +358 9476 472 88
E-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā