Ar Kotkas pilsētas un reģiona pārstāvjiem vienojas attīstīt sadarbību transporta un tūrisma jomās

24.10.2018. 12:15

23. oktobrī Kotkā oficiālā vizītē viesojās Latvijas vēstniece Somijā Kristīne Našeniece un tikās ar Kotkas pilsētas mēru Esu Sirvio, HaminasKotkas ostas Satiksmes direktoru Marku Koskinenu, Kumenlākso reģionālās valdības Izpilddirektora vietnieku Ullu Silmari, kā arī reģiona attīstības uzņēmuma Cursor Oy vadītāju Davidu Lindstromu.

Ar Kotkas mēru tika pārrunāta pilsētas attīstības plāni, attīstot bijušo ostas teritoriju pilsētas centrā. Latvijas pieredze multifunkcionālu sporta un kultūras centru izveidē reģionos būtu noderīga, plānojot tālāku Kotkas pilsētas attīstību.  Ar Kumenlākso reģionālās valdības izpildirektori tika pārrunātas reģiona attīstības prioritātes un reģionā piedāvātās profesionālā un pieaugušo izglītības iespējas. Reģionā esošā vasaras universitāte ļoti veiksmīgi darbojas pieaugušo izglītības jomā.  

Vēstniece apmeklēja arī lielāko Somijas universālo ostu HaminaKotka, kur tika izveidota 2011. gadā apvienojot divas netālu esošas Kotkas un Haminas ostas. Vēstniece ar ostas vadību pārrunāja gan HaminasKotkas ostas attīstības plānus, gan arī aktuālos reģionālos transporta projektus, piemēram, Rail Baltica projekta sniegtās iespējas. Abas puse bija vienisprātis, ka pastāv sadarbības iespējas starp Latvijas un Somijas ostām, kuras būtu lietderīgi izmantot.   

Ekonomiskā sadarbība iespējas starp Latviju un Kumenlākso reģionu tika pārrunātas ar reģionālā attīstības uzņēmuma Cursor OY vadītāju. Tā kā reģions ir nozīmīgs Somijas transporta un loģistikas centrs, kas arī veiksmīgi darbojas tūrisma jomā, puses vienojās sadarbību fokusēt šajās jomās.

Foto: LV vēstniecība Somijā (no kreisās: K.Našeniece, mērs E.Sirvio)

kotka

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Somijā
Adrese: Armfeltintie 10, 00150 Helsinki, Somija
Tālrunis: +358 9476 472 44
Fakss: +358 9476 472 88
E-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā