Latvija 100 - gades zīmē piedalās starptautiskajā Turku grāmatu tirgū Somijā

05.10.2018. 17:42
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

5. oktobrī Turku grāmatu gadatirgū notika pasākums “LATVIJA, DZIESMU ZEME”, kurā tika atvērta Ingunas Ulas Cepītes grāmata “Ulsiks” somu valodā. Grāmatu izdevusi izdevniecība “Paperiporo” un tulkojusi Mirja Hovila. Grāmatas atvēršanas diskusiju latviski un somiski vadīja Mirja Hovila.

Ingunas Cepītes grāmata ir autores bērnības skatījums uz 20. gadsimta 60. un 70. gadiem. Laiks, kas ir interesants ne tikai Latvijas, bet arī Somijas auditorijai. To grāmatas atvēršanas ievadvārdos atzīmēja arī Latvijas vēstniece Somijā Kristīne Našeniece: “[..] priecājos, ka latviešiem un somiem būs iespēja iepazīt tuvāk padomju laiku. Jaunākā paaudze ne šeit, ne Latvijā īsti labi nezina, kā tas bija”. Šajā kontekstā vēstniece akcentēja, ka “[..] grāmata liek arī padomāt, cik svarīgi mums kopā – latviešiem, somiem, pārējiem eiropiešiem – attīstīt un stiprināt Eiropas projektu – tādu, kur cilvēks nav “līdzeklis” vai “instruments”, bet kurā valda “cilvēka cieņa”. 

Latvijas dalība Turku grāmatu tirgū ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm #lv100  #lv100arlietas.

Grāmatas atvēršanu atbalstīja arī Rozentāla biedrība un izdevniecība “Paperiporo”.

Turku grāmatu tirgus ir ikgadējs literārās kultūras pasākums ar vairāk nekā 26 gadu vēsturi, pulcējot aptuveni 700 prezentētāju, aptuveni 500 prezentācijas un simtiem izstāžu dalībnieku. Grāmatu gadatirgū piedāvā arī interesantas diskusijas par sabiedrībai aktuālām tēmām un tikšanās ar autoriem. Turku grāmatu tirgū piedalās visas lielākās somu izdevniecības, kā arī nozīmīgākās literārās organizācijas.

Foto: Latvijas vēstniecība Somijā

turku foto

Turku foto1

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Somijā
Adrese: Armfeltintie 10, 00150 Helsinki, Somija
Tālrunis: +358 9476 472 44
Fakss: +358 9476 472 88
E-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā