Jaunas sadarbības iespējas ar Turku pilsētu izglītībā un ekonomikā, dialogā par Baltijas jūras reģionu un Eiropas nākotni

05.10.2018. 17:29

No 4. līdz 5. oktobrim Turku oficiālā vizītē viesojās Latvijas vēstniece Somijā Kristīne Našeniece. Vizītes laikā vēstniecei notika vairākas tikšanās ar Turku pilsētas pārstāvjiem.

Ar Turku mēri Minna Arve tika pārrunāta iespējas ciešākai sadarbībai starp Latvijas pilsētām un Turku, izmantojot Airbaltic tiešos lidojumus no Rīgas uz Turku.

Ekonomiskās sadarbības stiprināšana tika pārrunāta ar Turku tirdzniecības kameras izpilddirektori Kaisa Leiwo. Šīs sarunas laikā vēstniece informēja tirdzniecības kameru par Latvijas pozitīvajiem ekonomikas rādītājiem un reformām, kas vērstas uz valsts attīstību.

Par sadarbību izglītības un zinātnes jomā vēstniece diskutēja gan ar Turku Universitātes rektoru Kalervo Väänänen, gan arī Åbo Akadēmijas rektoru Mikko Hupa. Tikšanās tika izmantota, lai aktivizētu abu Turku pilsētas universitāšu sadarbību ar Latvijas Universitāti, Rīgas Tehnisko Universitāti, Latvijas Lauksaimniecības akadēmiju. Sarunā ar Abo Akadēmiju tika pieminēta arī veiksmīgā sadarbība ar Latvijas Koksnes Ķīmijas institūtu.

Vēstniece arī apmeklēja vienu no reģiona lielākajiem uzņēmumiem Meyer Turku, kur tikās ar uzņēmuma valdes locekli (Executive Board Member) Ville Laaksonen un kuģa korpusu ražošanas vadītāju Henrik Mantere un apsprieda potenciālo sadarbību ar Latvijas uzņēmumiem. Meyer Turku ir viena no lielākajām kruīza kuģu būvētavām pasaulē.

Sarunās ar pilsētas mēri un universitāšu rektoriem vēstniece pārrunāja iespēju Latvijai piedalīties Turku Eiropas forumā, kas pirmo reizi notika šogad un tiek iecerēts kā tradīcija. Vēstniece informēja, ka Latvija atbalsta padziļinātas diskusijas par Eiropas Savienības nākotni un vēlas sniegt ieguldījumu nākotnes redzējuma attīstībā kopā ar pārējām Eiropas Savienības valstīm.

Vizītes laikā vēstniece tikās ar Baltijas jūras reģiona sadarbības veicināšanai izveidotā fonda “Centrum Balticum” direktoru Kari Liuhto, pārrunājot sadarbību Baltijas jūras vides aizsardzības jautājumos. Ar fonda direktoru, kurš ir arī Turku universitātes Paneiropas institūta vadītājs, vēstniece apsprieda Latvijas pārstāvību institūta organizētajās lekcijās un publikācijās.

Vēstniece tikās ar Pāsikivi biedrības Turku filiāles un Somijas migrācijas institūta bijušo vadītāju Ismo Soderling, kas bija sagatavojis apkopojumu par Baltijas valstu pilsoņiem Somijā. Tika pārrunāta arī vēstnieces iespējamā tikšanās ar Pāsikivi biedrību. Biedrībā apvienojušies cilvēki, kuri interesējas par ārpolitiku un drošību.  

Vizītes noslēgumā Latvijas vēstniece apmeklēja Turku grāmatu gadatirgu, kur teica ievadvārdus Latvijas rakstnieces Ingunas Ulla Cepītes grāmatas “Ulsiks” atvēršanā.

Foto: Latvijas vēstniecība Somijā

Mers Turku

No kreisās: Turku pilsētas mēre M.Arve un vēstniece K.Našeniece

Turku meyer

Uzņēmuma Meyer Turku apmeklējums

Turku 2018 Väänänen Našeniece Bulvans

No kreisās: Turku universitātes rektors K. Väänänen, vēstniece K.Našeniece, vēstniecības vadītājas vietnieks E.Bulvāns

Turku foto1

Grāmatas atklāšana Turku grāmatu tirgū

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Somijā
Adrese: Armfeltintie 10, 00150 Helsinki, Somija
Tālrunis: +358 9476 472 44
Fakss: +358 9476 472 88
E-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā