Latvijas vēstniecībā Somijā notiek Latvijas un Somijas arhitektūrai veltīta diskusija

13.09.2018. 18:27

13. septembrī Latvijas vēstniecībā Somijā notika diskusija "Dizaina diplomātija 2018 ", kuras uzmanības centrā bija Latvijas un Somijas arhitektūra.

Pasākuma apmeklētāji – arhitektūras, dizaina, mediju un citu nozaru pārstāvji varēja noklausīties sarunu, kurā piedalījās Latvijas arhitekte Zaiga Gaile un Somijas arhitekts Janne Teresvirta no uzņēmuma "Emmi Keskisarja & Janne Teräsvirta & Company Architects". Pēc sarunas notika diskusija par Latvijas un Somijas arhitektūru un dizainu.

Zaiga Gaile ir Latvijas arhitekte un eksperte vēsturiskās arhitektūras atjaunošanā un pārveidošanā, vairāku grāmatu un rakstu autore. “Darbošanās mērķis – vēsturiskas celtnes vai ansambļa atjaunošanas un pārbūves procesā saglabāt tā raksturīgo, savdabīgo tēlu un uzslāņot tam šodienas iemītnieka funkciju.” Vairāk par arhitektes darbiem: http://www.zgb.lv/lv/birojs/darbinieki/

Uzņēmums "Emmi Keskisarja & Janne Teräsvirta & Company Architects" arhitekti Emmi Keskisarja un Janne Teresvirta pēta sarežģītas ģeometriskas metodes un progresīvu materiālu izmantošanu. Vairāk par arhitektu Emmi Keskisarjas un Janne Teresvirta darbiem: https://www.eetj.fi/

Diskusiju ar uzrunu atklāja Latvijas vēstniece Somijā Kristīne Našeniece. Diskusiju vadīja Helsinku Dizaina nedēļas dibinātājs un direktors Kari Korkmans.

Latvijas vēstniecība jau otro gadu piedalās Helsinku dizaina nedēļā, organizējot pasākumu vēstniecībā sadarbībā ar Helsinku dizaina nedēļas rīkotājiem.

Diskusija notika ar Latvijas vēstniecības Somijā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecības Somijā un aviokompānijas AirBaltic atbalstu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Somijā
Adrese: Armfeltintie 10, 00150 Helsinki, Somija
Tālrunis: +358 9476 472 44
Fakss: +358 9476 472 88
E-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā