Izstādes "Somu jēgeri Latvijā" atklāšana Kauhavas muzejā Somijā

14.06.2018. 09:29

No 12. jūnija līdz 28. septembrim Somu jēgeru muzejā Kauhavā, Somijā, būs apskatāma izstāde "Somu jēgeri Latvijā". 12. jūnijā notika izstādes atklāšana ar Latvijas vēstnieka Somijā Uģa Bambes, Kauhavas mēra Marku Lumio, Latvijas Nacionālā arhīva, somu jēgeru un Somu jēgeru muzeja pārstāvju uzrunām.

Izstāde tika veidota, sagaidot Somijas simtgadi #suomi100 2017. gadā un Latvijas simtgadi #lv100 šogad, aktualizējot nepieciešamība pētīt vēsturiskos notikumus, kas vieno abas valstis. Izstāde bija apskatāma arī Latvijā, Liepājā, šā gada sākumā.

Dokumentāro liecību izstāde "Somu jēgeri Latvijā" iepazīstina ar jēgeriem un to gaitām Latvijā, Latvijas un Somijas Republiku tapšanu, atklāj kopīgo un atšķirīgo Somijas un Latvijas valstu veidošanās un tapšanas procesā un sniedz ieskatu jēgeru tradīciju kopšanu mūsdienās. Izstāde iepazīstina ar Pirmā pasaules kara laikā dibināto somu nacionālo militāro vienību – jēgeriem, to gaitām Latvijā, atklāj kopīgo un atšķirīgo Somijas un Latvijas valstu tapšanas procesā un sniedz ieskatu jēgeru tradīcijās mūsdienās. Somu jēgeri bija Vācijas impērijas karaspēka vienība, kas izveidota no brīvprātīgajiem, kas bija atstājuši Somiju. Vienība 1916.−1917. gadā piedalījās Pirmā pasaules kara kaujās Austrumu frontē Latvijā.

Izstādes veidotāji un atbalstītāji: Latvijas Nacionālais arhīvs / Somijas Nacionālais arhīvs / 27. somu jēgeru bataljona tradīciju biedrība / Somu jēgeru muzejs / Somijas Republikas vēstniecība Rīgā / Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāle/ Latvijas vēstniecība Somijā/ Kauhavas pilsētas dome.

Foto: LV vēstniecība Somijā

06122018 Kauhava izstade 1

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Somijā
Adrese: Armfeltintie 10, 00150 Helsinki, Somija
Tālrunis: +358 9476 472 44
Fakss: +358 9476 472 88
E-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā