Helsinkos notiek vēstures seminārs "Baltijas valstis kā daļa no Eiropas pagātnē un tagadnē"

07.02.2018. 14:59
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2018. gada 6. februārī Helsinku Zinātņu un vēstures namā notika Latvijas vēstniecības Somijā un Latvijas 100gades publiskās diplomātijas programmas atbalstīts vēstures seminārs "Baltijas valstis kā daļa no Eiropas pagātnē un tagadnē", lai atzīmētu Baltijas valstu 100-gades un pārrunātu aktuālo Baltijas valstu attiecībās.

Seminārā tika runāts par Latvijas, Baltijas valstu un Somijas neatkarības atjaunošanas procesiem, kā arī par sadarbību pēc neatkarības atjaunošanas, tai skaitā aizsardzības, kultūras un izglītības jomās. Seminārā piedalījās vieslektori: Profesors Egidijus Aleksandravičius (Vytautas Magnus universitāte, Kauņa), Profesors Kaarel Piirimäe (Igaunijas Nacionālās aizsardzības koledža, Tartu), vēstniece Anna Žigure (Latvija), Žurnālists Jukka Rislakki (Latvija / Somija), Profesors (emerītis) Seppo Zetterberg (Somija). Semināra mērķauditorija ir bija vēstures eksperti, studenti, Rozentāla, Tuglas un Donelaitis biedrību Somijā biedri, kā arī citi diasporas pārtāvji.

Semināru varēja skatīties arī tiešraidē Tuglas biedrības mājaslapā. Semināra noslēgumā bija jautājumu un atbilžu sesija, kuras laikā pasākuma apmeklētāji papildus jautājumiem par Baltijas valstu sadarbību dažādās jomās un to nāktoni intereseājās arī par migrācijas jautājumiem, kā arī par valstu problēmjautājumiem ar kaimiņvalstīm.

Semināra iniciatori un organizatori bija Rozentāla biedrība (Somijas un Latvijas draudzības apvienība) kopā ar Tuglas sabiedrību (Somijas un Igaunijas draudzības apvienību) un Donelaitis biedrību (Somijas un Lietuvas draudzības apvienība).

022018 seminars Baltia100

 

 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Somijā
Adrese: Armfeltintie 10, 00150 Helsinki, Somija
Tālrunis: +358 9476 472 44
Fakss: +358 9476 472 88
E-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā