Reģionālajā vizītē Kuopio tiek apzinātas ekonomiskās sadarbības iespējas

24.11.2016. 12:59

22.novembrī Latvijas vēstnieks Somijā Uģis Bambe un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecības Somijā vadītāja Alise Barvika apmeklēja Kuopio, lai paplašinātu sadarbības iespējas starp Latviju un Somijas Austrumu reģioniem.

Tikšanās laikā ar pilsētas mēru Peteri Paronenu Latvijas pārstāvji iepazinās ar pilsētas un reģiona izaugsmes plāniem. Kuopio pilsēta plāno vērienīgus pilsētas attīstības projektus, attīstības stratēģijā tiek plānots arī veicināt inovācijas medicīnas sektorā, kā arī drīzumā pilsētas pievārtē tiks atklāta celulozes fabrika, kas būs viena no lielākajām pasaulē.

Kuopio reģiona pārstāvji vērsa uzmanību, ka medicīnas sektors šajā reģionā ir viens no visattīstītākajiem Somijā un tas paver plašas iespējas arī uzņēmējdarbības attīstībai, tai skaitā, ar Latviju. Lai pilnvērtīgāk iepazītos ar šo pieredzi, tika apmeklēta Kuopio Universitātes slimnīca un tās farmaceitiskais nodalījums, kas lepojas ar pasaules līmeņa robotizēto sistēmu zāļu izstrādē un piegādē.

Vizītes noslēgumā Kuopio Tirdzniecības kamera un tās vadītāja Silja Huhtuniemi rīkoja apaļā galda diskusiju ar Latvijas pārstāvjiem un reģiona uzņēmumiem, kuriem ir konkrēta interese sadarbībā ar Latviju.

Kuopio

Attēlā no kreisās:  U.Juutinen, P.Paronen, U.Bambe, A.Barvika

Kuopio 1

 Kuopio 2

Kuopio 3

 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Somijā
Adrese: Armfeltintie 10, 00150 Helsinki, Somija
Tālrunis: +358 9476 472 44
Fakss: +358 9476 472 88
E-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā