Vēstniecībā Helsinkos noris Raiņa grāmatas atvēršanas svētki

27.05.2016. 11:18

26. maijā Latvijas vēstniecībā Somijā tika rīkoti Raiņa grāmatas atvēršanas svētki. Šī ir pirmā reize, kad tik lielā apjomā somu valodā ir iztulkoti Raiņa darbi un izdoti vienā izdevumā ,,Rainis’’. Atklājot pasākumu, Latvijas vēstnieks Somijā Uģis Bambe pateicās Latvijas-Somijas sadraudzības biedrībai, kas nes Jāņa Rozentāla vārdu, par iniciatīvu un tulkotājiem par ieguldīto darbu, jo šis izdevums pirmo reizi dos iespēju Somijas sabiedrībai plašāk uzzināt par Latvijas dižgara radošo daiļradi un dzīvi.

Rozentāla biedrība, godinot 2016.gadu kā Raiņa jubilejas gadu, uzsāka Raiņa darbu tulkošanu, jo līdz šim somu valodā ir bijuši pieejami tikai daži Raiņa darbi. Jaunajā izdevumā ir iekļauts atskats uz Raiņa dzīvi, politiskajām aktivitātēm un radošo daiļradi, kā arī tulkojumi - dzeja, luga “Indulis un Ārija” un fragmenti no Raiņa un Aspazijas sarakstes.

Pēc pasākuma vēstniecībā gada garumā tiek plānoti izdevuma popularizēšanas pasākumi dažādos Somijas reģionos.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Somijā
Adrese: Armfeltintie 10, 00150 Helsinki, Somija
Tālrunis: +358 9476 472 44
Fakss: +358 9476 472 88
E-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā