Vizītē Turku pārrunātas iespējas stiprināt ekonomisko sadarbību ar Latviju

24.05.2016. 14:18

23. maijā Latvijas vēstnieks Somijā Uģis Bambe un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecības Somijā vadītāja Alise Barvika apmeklēja Turku, lai pārrunātu Latvijas un Turku reģiona uzņēmumu uzņēmējdarbības stiprināšanas iespējas.

Vizītes laikā tika apmeklēts lielākais Somijas kuģubūves uzņēmums “Meyer Turku”. Uzņēmuma vadība informēja par uzņēmuma esošajiem projektiem un nākotnes pasūtījumiem, savukārt Latvijas pārstāvji apliecināja interesi paplašināt mūsu valsts apakšuzņēmēju iesaisti “Meyer Turku” kuģubūves projektos.

Savukārt viesojoties Turku Zinātnes parkā, tika spriests par iespējām, kā paplašināt Latvijas, Turku pilsētas un Somijas Dienvidrietumu reģiona ekonomisko sadarbību. Zinātnes parkam jau ir izveidojusies laba sadarbība un tiek īstenoti vairāki projekti ar Latviju, taču pastāv daudzas iespējas sadarbību paplašināt, īpaši enerģētikas, tīro tehnoloģiju (cleantech), medicīnas un cirkulārās ekonomikas jomās. Tika panākta vienošanās par kopīga semināra rīkošanu Turku, lai popularizētu uzņēmējdarbības iespējas Latvijā.

Pārstāvji tāpat apmeklēja Somijas lielāko gaļas pārstrādes uzņēmumi “HKScan”, kas ir veicis ievērojamas investīcijas Latvijas pārtikas ražošanas sektorā. Apmeklējuma laikā notika tikšanās ar Turku Tirdzniecības kameras un Pasaules tirdzniecības centra vadību.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Somijā
Adrese: Armfeltintie 10, 00150 Helsinki, Somija
Tālrunis: +358 9476 472 44
Fakss: +358 9476 472 88
E-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā