Latvijas vēstniecība Helsinkos rīko semināru par ES un Centrālāzijas sadarbību

10.03.2015. 17:17

10. martā Latvijas vēstniecība Somijā sadarbībā ar Somijas Ārpolitikas institūtu organizēja semināru “Eiropas Savienība Centrālāzijā: izvērtējot ES Stratēģiju Centrālāzijai”.

Seminārā uzstājās Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Kalniņš, kā arī Somijas ārpolitikas veidotāji un pētnieki. O. Kalniņš uzsvēra Centrālāzijas reģiona ģeopolitisko nozīmīgumu. Centrālāzijai ir jābūt daļai no ES stratēģiskās plānošanas. Centrālāzijas valstis ir ieinteresētas ES aktīvākā iesaistē reģionā. Kopš 2007. gada, kad ES pieņēma savu Stratēģiju Centrālāzijai, Latvija ir pirmā prezidentūra, kura par savu prioritāti ir izvirzījusi Centrālāziju. Ir svarīgi, lai arī turpmāk reģions paliktu ES uzmanības lokā. ES praktiskā sadarbība ar Centrālāziju ir veiksmīga tādās jomās kā drošība, izglītība, enerģētika, transports. Svarīgs ir atbalsts arī pilsoniskajai sabiedrībai. O. Kalniņš aicināja ES turpmākajā sadarbībā ar reģionu ņemt vērā, ka katra no Centrālāzijas valstīm ir atšķirīga, tāpēc svarīga ir ES diferencēta pieeja tām.

Pasākumā tika pausta atzinība par Latvijas prezidentūras aktivitātēm ES tēla veidošanā Centrālāzijas valstīs. Tāpat Somija ir viena no aktīvākajām ES dalībvalstīm, kas sekmē ES Stratēģijas Centrālāzijai īstenošanu.

Seminārs atspoguļoja vienu no Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritārajiem darbības virzieniem - sekmēt ES un Centrālāzijas valstu sadarbību. Pasākums bija prezidentūras ieguldījums plašākā ES un Centrālāzijas valstu diskusijā par turpmāko sadarbību, ņemot vērā mainīgo ģeopolitisko vidi, kā arī Centrālāzijas valstu aktuālās vajadzības. Šobrīd ES Padomē ir uzsākts ES Stratēģijas Centrālāzijai pārskatīšanas process, kas noslēgsies Latvijas prezidentūras ES Padomē beigās.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Somijā
Adrese: Armfeltintie 10, 00150 Helsinki, Somija
Tālrunis: +358 9476 472 44
Fakss: +358 9476 472 88
E-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā