Helsinkos oficiāli atklāta Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē

30.01.2015. 17:10

29. janvārī Helsinkos notika Rīgas Doma zēnu kora koncerts par godu Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē atklāšanai. Koncertu apmeklēja Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš un Somijas prezidents Sauli Nīniste (Sauli Niinistö) ar dzīvesbiedri Jenni Haukio (Jenni Haukio).

Koncerta iesākumā Latvijas vēstnieks Somijā Uģis Bambe teica uzrunu, pieminot, ka šis ir ne tikai svinīgs Latvijas prezidentūras ES Padomē atklāšanas pasākums, bet tas notiek arī par godu Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa valsts vizītei Somijā. Latvija šos abus svarīgos notikumus atzīmēja, piedāvājot publikai latviešu mūzikas lepnumu - Rīgas Doma zēnu kora koncertu. Koncertu apmeklēja gan liels skaits goda viesu – vairāki ministri no Latvijas, ārvalstu diplomāti, Latvijas valsts delegācijas pārstāvji un latviešu uzņēmēji, gan vietējā publika pārsteidzoši kuplā skaitā.

Koncerts norisinājās Helsinku Klints baznīcā (Temppeliaukion kirkko). Baznīca tās īpašā arhitektoniskā risinājuma un izcilā dizaina dēļ tiek uzskatīta par vienu no Helsinku simboliem, un ir viens no visvairāk apmeklētajiem tūrisma objektiem Somijā.

Helsinki ir kultūras pasākumiem bagāta pilsēta, tādēļ īpaši priecēja klausītāju lielā atsaucība, kas bija atnākuši, lai dzirdētu Rīgas Doma zēnu kora lielisko sniegumu.

Latvijas prezidentūras ES Padomē atklāšanas pasākumu organizēja Latvijas vēstniecība Somijā sadarbībā ar Valsts prezidenta kanceleju.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Somijā
Adrese: Armfeltintie 10, 00150 Helsinki, Somija
Tālrunis: +358 9476 472 44
Fakss: +358 9476 472 88
E-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā