Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē atklāšanas koncertu Helsinkos apmeklēs Latvijas un Somijas prezidenti

27.01.2015. 13:20

29. janvārī Helsinkos, Klints baznīcā (Temppeliaukion kirkko) notiks Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē atklāšanas koncerts, kurā uzstāsies Rīgas Doma zēnu koris diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā.

Koncertā ievadvārdus teiks Latvijas vēstnieks Somijā Uģis Bambe. Koncertu apmeklēs Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, Somijas Republikas prezidents Sauli Nīniste (Sauli Niinistö) ar dzīvesbiedri Jenni Haukio (Jenni Haukio), Helsinkos akreditētie ārvalstu vēstnieki un citi augsta līmeņa viesi, kā arī Somijas latviešu sabiedrības pārstāvji.

Koncerta programmā skanēs latviešu mūsdienu komponistu darbi - Uģa Prauliņa „Missa Rigensis”, tautasdziesmas mūsdienu apdarē, kā arī Eiropas mūzikas klasika – V. A. Mocarta un F. Hendeļa skaņdarbi.

Rīgas Doma zēnu koris ir plaši pazīstams gan Latvijā, gan ārzemēs. Pēdējo 20 gadu laikā koris ir ierakstījis 23 solo albumus un piedalījies daudzos sadarbības projektos. Šogad Rīgas Doma zēnu koris svin savu 65. gadadienu. Par godu šim notikumam Baltijas valstīs tiks rīkoti vairāki svētku koncerti.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Somijā
Adrese: Armfeltintie 10, 00150 Helsinki, Somija
Tālrunis: +358 9476 472 44
Fakss: +358 9476 472 88
E-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā