Ministru prezidente Helsinkos piedalās Ziemeļu nākotnes forumā

07.11.2014. 20:33
Ministru prezidente Helsinkos piedalās Ziemeļu nākotnes forumā

7. novembrī Ministru prezidente Laimdota Straujuma kopā ar Ziemeļvalstu, Baltijas valstu, Lielbritānijas premjerministriem, ekspertiem un uzņēmējiem Helsinkos piedalījās Ziemeļu nākotnes forumā, kura ietvaros dalībnieki diskutēja par inovatīvās uzņēmējdarbības veicināšanu un izglītības sistēmas konkurētspēju. Vizītes noslēgumā Ministru prezidente apmeklēja Latvijas vēstniecību.

„Ekonomikas izaugsmes pamats ir izglītība. Lai valsts attīstītos, ir nepieciešama spēcīga ekonomika. Vidējā termiņa ietvaros Latvijas galvenais uzdevums ir pāriet no zemo algu ekonomikas uz inovācijās balstītu ekonomiku. Šī tikšanās bija lieliska iespēja, lai iegūtu jaunas idejas, savstarpēji apmainoties ar labāko praksi foruma dalībnieku vidū,” minēja Ministru prezidente L. Straujuma.

Šogad forumā ar prezentācijām uzstājās divi Latvijas eksperti. Zane Oliņa, Iespējamās misijas valdes locekle, stāstīja par organizācijas pieredzi piesaistot, atlasot un sagatavojot iedvesmojošus skolotājus un nākotnes līderus izglītības sektoram. Uzrunas mērķis bija rosināt diskusiju par izaicinājumiem Ziemeļvalstu izglītības sistēmām, ņemot vērā pieaugošās investīcijas izglītībā Āzijas valstīs.

Savukārt Nikolajs Adamovičs, Komercializācijas reaktora izpilddirektors, prezentēja uzņēmējdarbības atbalsta modeli, kas apvieno zinātniekus un uzņēmējus, lai atbalstītu realizēt jauno augsto tehnoloģiju idejas dzīvē, tādējādi palīdzot jauniem uzņēmumiem uzsākt veiksmīgu darbību, kā arī veidojot starptautisko sadarbību un investējot projektos.

Tikšanās tradicionāli risinājās neformālu diskusiju formā. Apmaiņa ar radošām idejām notika astoņās diskusijās – četrās par inovatīvās uzņēmējdarbības veicināšanu un četrās – par izglītības sistēmas konkurētspēju. Foruma noslēgumā premjerministri prezentēja diskusiju laikā izdarītos secinājumus.