Somijā izdota grāmata par Latviju kā dezinformācijas objektu

26.10.2007. 17:02


26. oktobrī Latvijas vēstniecībā Helsinkos notika Jukas Rislaki grāmatas somu valodā "Latvija - maza tauta kā dezinformācijas kampaņas objekts" - "Tapaus Latvia. Pieni kansakunta disinformaatiokampanjan kohteena" prezentācija. Tiek paredzēts, ka grāmata tiks izdota angļu valodā ar nosaukumu "Disinformation - The Case of Latvia. Fourteen Hard Questions and Straight Answers about a Baltic Nation". Grāmatu Somijā laiž klajā izdevniecība Vastapaino.

Somu žurnālists un rakstnieks Juka Rislaki savā grāmatā izklāsta un analizē plašu apgalvojumu spektru par Latviju starptautiskajā publiskajā telpā un šajā kontekstā piedāvā plašu pārskatu par Latvijas mūsdienu vēsturi. Pētījuma uzmanības centrā izvirzās jautājumi par Latvijas ceļu uz neatkarību, 2. Pasaules karu, smagajiem okupācijas gadiem Latvijā, kā arī minoritāšu stāvokli, valodu politiku, reliģiju, attieksmi pret pagātnes mantojumu, ārpolitiku un sociālo situāciju šodienas Latvijā. Visi šie jautājumi pastāvīgi nokļūst saspringtas un jūtīgas starptautiskas idejiskās diskusijas centrā.   

Juka Rislaki ir bijušais laikraksta Helsingin Sanomat Baltijas korespondents. Viņš ir publicējis vairākas grāmatas par Somijas un Latvijas vēsturi. Kā pieredzējis un kritiskais rakstnieks Rislaki somu lasītājam ir uzticams un pieredzējis gids ceļā uz Latvijas vēsturi.

Grāmatas atklāšanā ievadvārdus teica vēstnieks Einars Semanis. Grāmatu prezentēja izdevējs Teijo Makkonens un autors Juka Rislaki. Vēstniecības organizētajā pasākumā bija daudzi viesi no Somijas valsts institūciju, preses, izglītības, zinātnes un kultūras aprindām. Prezentācijā piedalījās arī bijusī Latvijas vēstniece Somijā, rakstniece Anna Žīgure.

index.php?option=com_content&view=article&id=24428>Fotogalerija