Latvijas solidaritātes apliecinājums Grieķijai

28.04.2021. 14:06

2021. gada 28. aprīlī Latvijas vēstnieks Grieķijā Pēteris Kārlis Elferts tikās ar Grieķijas Migrācijas un patvēruma lietu ministrijas diplomātisko padomnieku Konstantīnu Deliku (Konstantinos Ntelikos), lai nodotu Grieķijai Latvijas vēstniecības sarūpētās pirmās nepieciešamības preces migrantu uzņemšanas un reģistrēšanas nometnēm.

Kopš 2015. gada Grieķija ir viena no Eiropas Savienības ārējās robežas dalībvalstīm, kas ir vissmagāk cietusi no migrācijas krīzes, uzņemot savas valsts teritorijā ievērojamu skaitu migrantus un bēgļus. Migrācijas krīzes rezultātā Grieķijas salās ir izveidotas migrantu uzņemšanas un reģistrēšanas nometnes, kurās, dēļ nemitīga migrantu pieplūduma, uzturas vairāk patvērumu meklētāju nekā nometnes patiesībā spēj uzņemt. Nometnes ir pārblīvētas un tajās trūkst pirmās nepieciešamības preces, tajā skaitā dažādi higiēnas un dezinfekcijas līdzekļi. Atsaucoties uz Grieķijas Migrācijas un patvēruma lietu ministrijas aicinājumu ES dalībvalstīm atbalstīt Grieķiju šajā grūtajā brīdī, saņemot Ministru kabineta akceptu Latvijas vēstniecība Grieķijā sadarbībā ar Latvijas Ārlietu ministriju spēja rast finansējumu, lai varētu iegādāties nepieciešamās preces, tajā skaitā tīrāmos līdzekļus, ziepes, šampūnus un citas higiēnai nepieciešamās preces un nodot tās Grieķijai kā Latvijas solidaritātes apliecinājumu.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā