Latviešu diaspora atzīmē Miķeļdienu Atēnās

21.09.2020. 14:55

2020. gada 20. septembrī, Atēnās, sanāca kopā kupls skaits tautieši, lai kopīgi ieskandinātu rudens saulgriežus, jeb Miķeļdienu. Jāatzīmē, ka Miķeļdiena Grieķijā latviešu kopienā tiek atzīmēta pirmo reizi.  Pasākumu ar uzrunām atklāja latviešu draugu kopas Atēnās pārstāves un pasākuma organizatores Alise Vītola un Ingrīda Tauriņa, kā arī Latvijas vēstniecības Grieķijā padomnieks Ģirts Jaunzems. Savā runā Ģ.Jaunzems apsveica latviešu draugu kopu ar uzņēmību rīkot pasākumu un izteica gandarījumu par kuplo apmeklētāju skaitu, uzsverot cik nozīmīga ir latviešu diasporas aktivitāte, lai saglabātu saikni ar Latviju un latvietību. Savukārt A. Vītola un I. Tauriņa pateicās vēstniecībai par atbalstu un viesiem par atsaucību. Organizatores informēja klātesošos par pasākumiem, kas ir iecerēti nākotnē, kā arī par latviešu draugu kopas svētdienas skoliņas “Jautrie apelsīni” darbības atsākšanu pēc vasaras pārtraukuma. Bērniem, kas apmeklē diasporas skoliņu, tika izdalīti krekliņi ar skoliņas “Jautrie apelsīni” logo.

Organizatores bija parūpējušās, lai visi pasākuma dalībnieki, lieli un mazi, tiktu iepazīstināti ar latviešu tradīcijām. Tāpēc visi tika aicināti piedalīties Miķeļdienas viktorīnā, kurā viesiem bija jāatbild uz jautājumiem par Miķeļdienas tradīcijām un citām latviešu paražām saistībā ar gadskārtām un saulgriežiem. Miķeļdienas svinībās nevarēja iztrūkt tradicionālais Miķeļdienas tirgus. Tā, mazie pasākuma apmeklētāji bija sarūpējuši pašu sagatavotus gardumus, kas par simbolisku samaksu tika tirgoti Miķeļdienas tirgū.

Par īpaši latvisku noskaņu rūpējās koklētāja Zane Sniķere, kura uz pasākumu ieradās no Latvijas un priecēja klātesošos ar kokles skaņām. Z. Sniķere iepazīstināja viesus ar rudens un Miķeļdienas tautas dziesmām un tradīcijām, kā arī aicināja bērnus iet kopīgās rotaļās.   Vakars turpinājās ar sarūpētā cienasta baudīšanu, kā arī latviešu tautas rotaļu un dziesmu apguvi.

Pasākums tapa sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Grieķijā un Ārlietu ministrijas diasporas projektu atbalstu.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā