Daces Arakeljanas gleznu izstādes atklāšana Latvijas vēstniecībā Grieķijā

11.09.2020. 14:12

2020.gada 11.septembra rītā notika Daces Arakeljanas gleznu izstādes atklāšana Latvijas vēstniecībā Grieķijā.

Ņemot vērā aktuālo situāciju sakarā ar Covid-19 vīrusa izplatību, izstādes atklāšana notika uz vēstniecības ēkas terases. Siltā dienvidu saule un septembra vēji, panorāmas skats uz visām Atēnām, līdz pat jūrai radīja apmeklētājiem īpašu noskaņu – gleznās redzamo eksotisko augļu un krāsaino putnu raisīto sajūtu un industriālās ainavas sintēzi.

Dace Arakeljana, noslēdzot savu ilggadējo karjeru Latvijas ārlietu dienestā, pārcēlās uz pastāvīgu dzīvi Grieķijā, kur atklāja sevī jaunu talantu – gleznošanu. Māksliniece smeļas iedvesmu Grieķijas pasakainās Korfu salas dabas skaistumā un daudzveidībā. Krāsainie dienvidu augļi, kuri nav sastopami Latvijā, bet tiek audzēti Grieķijā, ir daži no Daces mākslas objektiem. Sulīgie granātāboli, dzeltenie citroni, zaļās vīģes tiek attēlotas nature morte stilā.  

Gleznu izstādes atklāšana sakrita ar Latvijas vēstnieka Māra Klišāna kadences noslēgumu Grieķijā. Vēstnieks pateicās Grieķijas valdības, diplomātiskā korpusa un sabiedrības aprindu pārstāvjiem par konstruktīvo un veiksmīgo sadarbību.

Izstāde apmeklētājiem būs apskatāma vēstniecības Kultūras telpā (konsulārās pieņemšanas telpā) no 2020.gada 14.septembra līdz 31.decembrim.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā