Ziemassvētku ieskandināšana Atēnās

16.12.2019. 12:14

15. decembrī, kopā sanāca kupls skaits tautieši ar ģimenes locekļiem, lai kopīgi ieskandinātu Ziemassvētkus latviskās tradīcijās. Pasākumu ar uzrunu atklāja latviešu draugu kopas Atēnās pārstāve Ingrīda Tauriņa un Latvijas vēstniecības Grieķijā pārstāve Aiga Ūdriņa, apsveicot latviešu draugu kopu Atēnās ar uzņēmību rīkot pasākumu un uzsvēra cik nozīmīga ir latviešu diasporas aktivitāte, lai nākamās paaudzes saglabātu saikni ar Latviju un latvietību.

Organizatores bija parūpējušās, lai visi pasākuma dalībnieki, lieli un mazi, tiktu iesaistīti aktivitātēs un dažādās radošās darbnīcās. Lielu dalībnieku atsaucību ieguva viktorīna “Ko Tu zini par Latviju”, kurā piedalījās visi klātesošie un atbildot uz 32 jautājumiem par Latviju tika noskaidrota spēcīgākā komanda. Noslēgumā komandas saņēma balvas par aktīvo piedalīšanos. Vakara turpinājumā, diasporas bērnus apciemoja Ziemassvētku vecītis, kas nāca ciemos pie bērniem ar jautrām rotaļām un dāvanām. Bērni Ziemassvētku vecīti bija gaidījuši un sagatavojuši priekšnesumu vecītim nodziedot latviešu Ziemassvētku dziesmiņu. Skaitot dzejolīšus pie eglītes, bērni saņēma dāvanas no Ziemassvētku vecīša un Latvijas vēstniecības Grieķijā sarūpētās grāmatiņas latviešu valodā. Pēc dāvanu saņemšanas gan mazi, gan lieli iesaistījās piparkūku apgleznošanas darbnīcā.

Vakars turpinājās ar sarūpētā cienasta baudīšanu, latviešu Ziemassvētku dziesmām un rotaļām.

Pasākums tapa sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Grieķijā un Ārlietu ministrijas diasporas projektu atbalstu.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā