VĒSTNIECĪBA GRIEĶIJĀ POPULARIZĒ LATVIJU GRIEĶU SKOLĀS

11.12.2019. 15:01

2019.gada 11.decembrī Latvijas vēstniecība Grieķijā publiskās diplomātijas pasākumu ietvarā turpināja iepriekšējā gadā sākto tradīciju apmeklēt grieķu skolas. Pirmssvētku noskaņā vēstniecības konsulārā lietvede Dzintra Liepa apmeklēja Atēnu apkaimē esošās Markopulo pilsētas 3.pamatskolu.  Vizīte notika, atsaucoties skolas aicinājumam sniegt informatīvo materiālu par Latviju. Uzskatot, ka Latvijas valsts popularizēšana ārzemēs ir viena no veiksmīgajām publiskās diplomātijas izpausmēm, vēstniecība nolēma izmantot šo iespēju, un tikties ar skolniekiem.

Vizītes ietvarā notika divas atsevišķas tikšanās ar 5. un 6. klases audzēkņiem. Tās notika radošas sarunas formātā. Ar aprakstošiem jautājumiem 48 bērni tika rosināti pašu spēkiem rast atbildes uz jautājumiem par Latviju. Sarunas gaitā viņi uzzināja daudz noderīgu faktu par mūsu valsts ģeogrāfiju un dabu, piederību Eiropas Savienībai, Latvijas cilvēkiem, par Latvijas simtgadi, karogu, Latvijas latu, par Dziesmusvētkiem. Tikšanās piedalījās skolotāji Spiros Skortsis un Despina Epaminonda.

Pēc nodarbībām notika tikšanās ar skolas direktori Mariju Pirgeru, kura pauda vēlēšanos veidot draudzības saites ar Latvijas skolām.

Bērni, gatavojoties sarunai par Latviju, bija veikuši nopietnu sagatavošanās darbu.  Klasēs pie sienām bija izvietoti plakāti  ar informāciju par Latviju un tās tradīcijām, kurus bērni ar lepnumu izrādīja viesiem.

Tikšanās laikā bērni tika aicināti stāstīt arī saviem tuviniekiem par radošajā stundā uzzināto, un apmeklēt Latviju ar ģimenēm un draugiem. Skolēni saņēma nesen vēstniecībā sagatavoto un izdoto informatīvo bukletu par Latviju grieķu valodā, kā arī bukletu par ģimenēm piemērotām atpūtas iespējām Latvijā.

Noslēgumā bērni tika uzcienāti ar vēstniecības dāvinātājām Laimas šokolādes konfektēm “Latvija” valsts karoga krāsās.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā