Grieķijā ar koncertu atzīmē Latvijas valsts svētkus

21.11.2019. 13:06

2019.gada 20. novembrī, par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadienai, vēstniecība Atēnās rīkoja svinīgo svētku koncertu un pieņemšanu Atēnu Konservatorijā ar daudzkārt Latvijā godalgotās pianistes Agneses Egliņas, soprāna Ingas Šļubovskas-Kancēvičas un grieķu flautistes Natālijas Gerakis (Natalia Gerakis) uzstāšanos.

Svētku pasākumu, uz kuru bija ieradušies kupls skaits viesu, ar runu atklāja Latvijas vēstnieks Grieķijā Māris Klišāns. Viņš informēja klātesošos par 18. novembra nozīmi Latvijai un tās tautai, kā arī atgādināja, ka šogad svinējām Baltijas ceļa 30. gadadienu, kad 1989. gada augustā Igaunijas, Latvijas un Lietuvas ļaudis sadevās rokās, veidojot 600 kilometru garu cilvēku ķēdi “Baltijas ceļu”. Turpinot, vēstnieks uzsvēra, ka Latvijai ieejot otrajā simtgadē, mēs ar cerībām raugāmies uz vienotu, drošu un stabilu Eiropu.

Koncertā Inga Šļubovska –Kancēviča, pianiste Agnesi Egliņa, kuru viesi atcerējās no pērnā gada trio Art-i-Shock uzstāšanās, kā arī viesmāksliniece grieķu flautiste Natālija Gerakis atskaņoja latviešu un pazīstamus pasaules mūzikas klasikas skaņdarbus. Koncerta noslēgumā skatītāji ar ovācijām pateicās māksliniecēm par brīnišķīgo, profesionālo sniegumu.

Svētku sarīkojumā piedalījās Grieķijas valdības un diplomātiskā korpusa pārstāvji, Grieķijā darbojošos starptautisko organizāciju darbinieki, politiķi, Latvijas Goda konsuli, uzņēmēji, izglītības, kultūras aprindu un preses ļaudis, kā arī latviešu kopiena un vēstniecības sadarbības partneri.

Pēc koncerta, konservatorijas foajē, sekoja svētku pieņemšana, kurā viesi tika cienāti arī ar produktiem no Latvijas.

Svētku koncertu un pieņemšanu atbalstīja tūrisma aģentūra “Mouzenidis Group”, viesnīca “Bomo Palace Hotel” un arhitektu birojs “Gogos Konstantinos Architects”.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā