Laimes koki 2019 - Lielā talka Atēnās

23.09.2019. 09:55

21.septembrī Latvijas vēstniecība Grieķijā un latviešu kopiena Atēnās, sadarbībā ar Atēnu Kapodistrija universitātes botānisko dārzu, pievienojās Latvijā rīkotajai koku stādīšanas akcijai “Laimes koki”. Akcija notika pasaules lielās talkas “World Cleanup Day” ietvarā.

Uz talkas vietu dalībnieki devās kājām cauri botāniskā dārza teritorijai. Pastaigas laikā botāniskā dārza darbinieki informēja par dārza darbību un interesantākajiem augiem.

Talkas atklāšanā talciniekus uzrunāja vēstnieks Māris Klišāns, akcentējot zaļās domāšanas un rīcības nozīmi. Vēstnieks aicināja klātesošos tautiešus popularizēt “zaļo” ideju arī Grieķijā, stāstot un rādot savas mītnes zemes ļaudīm par atbildību vides, planētas un nākošo paaudžu priekšā. Vēstnieks atgādināja, ka dabas piesārņošana vistiešākajā veidā ietekmē globālo sasilšanu, ko ikdienā piedzīvojam gan Latvijā, gan Grieķijā.  

Lai veidotu zaļu un tīru vidi, ir jāatkāpjas no ierastajiem uzvedības modeļiem, jāveido jauna domāšana, jārada jaunu paradumi. Tīrai videi nav robežu, tādēļ vides kopšanas un aizsardzības ideja jāpopularizē visos sabiedrības slāņos visās valstīs. Tieši tādēļ šajā procesā nepieciešams katra ieguldījums. No zaļas domāšanas uz zaļu rīcību!

Klātesošos ar īsu uzrunu sveica Atēnu botāniskā dārza pārstāvis Stelios Sulios, uzslavējot Latvijas vēstniecības iniciatīvu, un izteica cerību arī turpmākai sadarbībai.

Akcijas laikā Atēnu botāniskā dārza teritorijā tika iestādīti 40 oleandri, kas turpmāk kalpos par Botāniskā dārza aizsargvalni pret ugunsgrēkiem un piesārņojumu no tuvējā ceļa.  Stādus akcijas vajadzībām piešķīra Atēnu universitātes botāniskais dārzs.

Lielā talka Grieķijā pievienojās plašajai Latvijas talcinieku saimei ar Latvijas radio starpniecību,  tiešraidē stāstot par savas komandas programmu šajā dienā, kā arī informējot par vides situāciju  Grieķijā.

Noslēgumā talcinieki vienojās kopīgā piknikā, kur baudīja vēstniecības sagādātos raušus un citas  pašu gādātas uzkodas un atspirdzinājumus.
#lielātalka #mēspiederamnākotnei #pasaulestalka #letsdoit #lielātalkaAtēnas

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā